Fakulta rybářství a ochrany vod
CZ GB
pro zájemce o studium Pro studenty Pro zaměstnance Pro veřejnost eShop
VÚRH ÚA ŠKS MEVPIS
Aktuality - úvodní stránka
Jihočeská univerzita
Informace o fakultě
Struktura fakulty
Úřední deska
Projekty na fakultě
Zahraniční vztahy
 
  
 
 
 
 
 
 
otevřeno pro veřejnost
 
čtvrtek 9:00 - 17:00
 
   
   
  
 
 

 

 

 


počítadlo.abz.cz

6. Mezinárodní kongres Asociace asijské toxikologické společnosti (ASIATOX-VI)
Ve dnech 17 až 20. července 2012 se v japonském městě Sendai uskutečnil 6. Mezinárodní kongres Asociace asijské toxikologické společnosti (ASIATOX-VI), jehož motem bylo Riziko versus přínos organických sloučenin, farmak, kovů a přírodních produktů. Na kongresu bylo prezentováno 52 referátů a 236 posterových sdělení od autorů, kteří pocházeli ze 17 zemí celého světa. Příspěvky byly tematicky rozděleny do 10 sekcí. Jednalo se jak o problematiku dlouhodobě sledovaných látek a jejich účinků (např. kovy, pesticidy, ftaláty, ale i o drogy a jejich zneužívání), tak o sloučeniny, které nacházejí v praxi stále větší uplatnění, nevykazují výraznou akutní toxicitu, ale představují nebezpečí při chronické expozici (např. nanoslučeniny). Uvedeného kongresu se zúčastnili také dva pracovníci FROV JU Vodňany, Josef Velíšek s příspěvkem „Effects of long-term exposure to prometryne in real environmental concentration on some biometric, biochemical, haematological and histopathological parameters of common carp (Cyprinus carpio)“ a Jana Máchová s příspěvkem „The changes of haemetological paremeters after exposure of rainbow trout“. Účast Ing. Josefa Velíška, Ph.D. na konferenci byla umožněna díky financování z projektu CZ.1.07/2.3.00/20.0024 -  Posílení excelence vědeckých týmů na FROV JU.
Celý článek...
Napsal Ing. Jana Máchová   
 
Popis setkání v Mnichově (29. června - 1. července 2012)
Služební cesta začala dne 29. června 2012 a končila dne 1. července 2012. V Mnichově jsem se setkal s profesorem Dr. A. Zeyad Alahmed z King Saud University (KSU) a Max-Planckova Institutu v Mnichově. Profesor Alahmed je profesorem na KSU a spolupracuje s řadou významných univerzit a institutů po celém světě. Během setkání jsme diskutovali naše výsledky z předchozího setkání a výsledky naší společné vědecké spolupráce. Rozhodli jsme se zveřejnit výsledky v některých mezinárodních časopisech. Dále jsme diskutovali možnost spolupráce mezi naší univerzitou a King Saud University v oblasti doktorského studia. Také jsem pokračoval s navázáním spolupráce s Max-Planck Institutem v Mnichově a dohodl jsem se, že Max-Planck Institut v Mnichově znovu navštívím během července 2012.
Napsal Professor Dr. Ali Hussain Reshak   
 
Zpráva o cestě do Bratislavy 25. - 26. června 2012
V rámci cesty jsem navštívil Univerzitu Komenského v Bratislavě. Navštívil jsem Katedru experimentální fyziky za účelem dohodnutí spolupráce mezi naší univerzitou a Katedrou experimentální fyziky. Tímto bych chtěl poděkovat vedoucímu katedry prof. RNDr. Štefanu Matejčíkovi, DrSc. za jeho ochotu mě osobně provést všemi laboratořemi a představit mi podrobně veškerá zařízení, která zde používají. S Katedrou experimentální fyziky jsme se dohodli na budoucí spolupráci. Dále jsem navštívil Katedru teoretickej fyziky a didaktiky fyziky, která je součástí Fakulty matematiky, fyziky a informatiky. Vedoucí katedry doc. RNDr. Tomáš Blažek, PhD. mi detailně představil katedru a její výzkum a došlo i k diskuzi o možné budoucí spolupráci
Napsal Prof. Dr. Ali H. Reshak   
 
Zahraniční stáž ve švédském Umeå
Od půlky dubna do půlky července jsme díky programu Erasmus absolvovaly zahraniční stáž na Umeå Universitet ve Švédsku. Na katedře Environmentální chemie (KBC - Chemical Biological Centre) jsme se pod vedením Romana Grabice naučily připravit exponované pasivní vzorkovače (SPMD membrány) pro stanovení PAH a PCB.
Celý článek...
Napsal Ing. Kateřina Grabicová   
 
Exkurze mezinárodní letní škola NH
Týden plný exkurzí novohradské mezinárodní letní školy jsme zakončovali v Linzi 6.7., kde si studenti mohli vybrat z následující nabídka: botanická zahrada (http://www.linz.at/english/tourism/921.asp), interaktivní výstava českého výtvarníka Petra Nikla „Orbis Pictus“ (http://www.orbis-pictus.com) nebo interaktivní centrum Ars Electronica (http://www.aec.at/). Většina studentů zvolila výstavu Petra Nikla, kde někteří strávili až 4 hodiny. Po absolvování vybrané exkurze se studenti mohli projít po historickém centru Linze a prohlédnout si zdejší památky.

Mezinárodní letní školu uspořádala FROV JU na svých pracovištích ve Vodňanech i v Nových Hradech v rámci řešení projektu „Posílení excelence vědeckých týmů na FROV JU“ (CZ.1.07/2.3.00/20.0024), Klíčová aktivita 05: Mezinárodní letní školy 2012 – 2014.

 
Napsal Bc. Michal Macho   
 
<< Začátek < Předchozí 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Další > Konec >>

Joomla SEO powered by JoomSEF