Fakulta rybářství a ochrany vod
CZ GB
pro zájemce o studium Pro studenty Pro zaměstnance Pro veřejnost eShop
VÚRH ÚA ŠKS MEVPIS
Aktuality - úvodní stránka
Jihočeská univerzita
Informace o fakultě
Struktura fakulty
Úřední deska
Projekty na fakultě
Zahraniční vztahy
 
 
 
 
 
 
 
 
otevřeno pro veřejnost
 
čtvrtek 9:00 - 17:00
 
   
   
  
 
 

 

 

 


počítadlo.abz.cz

Zpráva ze služební cesty do Švédska
Minulý týden jsem měl možnost navštívit pracoviště profesorky Jany Pickové na Švédské zemědělské univerzitě v Uppsale. S tamní laboratoří dlouhodobě spolupracujeme na výzkumu zabývajícím se výživou a kvalitou masa ryb.
Celý článek...
Napsal Ing. Jan Mráz, Ph.D.   
 
Fish as Food
V termínu od 16 do19 října jsem byla pozvána, abych uvedla přednášku na téma "Ryby jako potravina" v kurzu věnovanému pro studenty doktorského studia. Tento kurz byl organizován Potravinářským úřadem, a byl konán na Švédské zemědělské univerzitě v Uppsale. Tento kurz se věnoval širokému spektru činností souvisejících s rybářskou tématikou. Diskutovalo se, jak o komerčním, tak i sportovním rybolovu, chovu ryb, rybách a zdraví, tuku a bílkovinách v rybách a rybím metabolismu. Studenti byli z různých mezinárodních skupin s kořeny ze Švédska, Číny, Bangladéše, Španělska, Itálie a Srbska.
Napsal Dr. Sabine Sampels   
 
Zpráva z pracovní cesty do Bremerhavenu
Klimahaus BremerhavenDne 15. a 16. října jsem se zúčastnila workshopu: "Produkty akvakultury, jejich kvalita a potřeby zákazníka" pořádané organizací Aquacultur-forum Bremerhaven v Bremerhavenu.
Na workshopu byla probírána problematika "změti" etiket používaných k označování ryb a rybí výrobků na evropském trhu včetně jejich významu.

Celý článek...
Napsal Dr. Sabine Sampels   
 
Italský postdok v laboratoři molekulární, buněčné a kvantitativní genetiky
Dr. Massimiliano Rampin, Ph.D. nastoupil dne 17.10. 2012 do Laboratoře molekulární, buněčné a kvantitativní genetiky VÚRH, FROV JU na základě projektu č. CZ.1.07/2.3.00/30.0049 „Rozvoj postdoktorandských pozic na JU“ po předchozím pobytu na univerzitě v Lisabonu v renomované cytogenetické laboratoři prof. Marie João Collares-Pereiry.
Celý článek...
Napsal doc. Ing. Martin Flajšhans, Dr.rer.agr.   
 
Účast na konferenci „Fish and Amphibian Embryos as Alternative Models in Toxicology and Teratology"
Ve dnech 11. a 12. října 2012 jsme se zúčastnili mezinárodního sympozia „Fish and Amphibian Embryos as Alternative Models in Toxicology and Teratology“, které se konalo ve Francii, v okrajové části Paříže, Aulney – sous – Bois.
Konference kladla důraz na význam embryí ryb a obojživelníků jako potenciálních alternativních modelových organismů pro toxikologii.
Celý článek...
Napsal MVDr. Veronika Piačková, Ph.D., Mahdi Golshan, MSc.   
 
<< Začátek < Předchozí 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Další > Konec >>

Joomla SEO powered by JoomSEF