Fakulta rybářství a ochrany vod
CZ GB
pro zájemce o studium Pro studenty Pro zaměstnance Pro veřejnost eShop
VÚRH ÚA ŠKS MEVPIS
Aktuality - úvodní stránka
Jihočeská univerzita
Informace o fakultě
Struktura fakulty
Úřední deska
Projekty na fakultě
Zahraniční vztahy
 
 
 
 
 
 
 
otevřeno pro veřejnost
 
čtvrtek 9:00 - 17:00
 
   
   
  
 
 

 

 

 


počítadlo.abz.cz

Věda pro každého: odborníci z FROV JU představí jeseterovité ryby
Jak nám jeseteři, tyto živoucí fosilie z doby dinosaurů, pomáhají při studiu evoluce? A nebudou kvůli činnosti člověka brzy už jen dalším z vyhynulých druhů, kterého lze vidět pouze v umělých chovech?
Nejen těmito otázkami se budou zabývat dva vědci z Fakulty rybářství a ochrany vod JU na popularizační přednášce s názvem „Jeseterovité ryby – žijící fosilie z doby dinosaurů“, která se uskuteční v úterý 13. listopadu od 16.30 v Jazz & blues restaurant Modrý dveře v Českých Budějovicích.

 

Celý článek...
Napsal Mgr. Miroslav Boček   
 
Zpráva ze služební cesty do Švýcarska
Dne 5. listopadu 2012 jsem se zúčastnila přednášky " The Ion Channels: General Description ", která se konala v Curychu, Švýcarsko. Přednáška obsahovala obecný popis typů iontových kanálů, jejich strukturu a selektivitu, stejně jako membránový potenciál, vzhled a šíření.
Přednáška byla jedinečnou příležitostí získat souhrnné informace od odborníků zabývajících se mobilní elektrofyziologií a seznámit se s novými technikami a postupy v této oblasti.
Napsal Olga Bondarenko, MSc.   
 
Zpráva ze služební cesty do Polska
Od 16. 9. do 17. 10. 2012 jsem byl na stáži v Olzstyně v Polsku na University of Warmia a Mazury na Fakultě životního prostředí a rybářství na zdejším ichtyologickém oddělení. Během tohoto velmi zajímavého období jsem měl možnost se naučit od pana Dr. Gomulky akutnímu expozičnímu testu s toxickými látkami (pesticidy) prováděnému na kapru obecném (Cyprinus carpio, OECD 1992).
Celý článek...
Napsal Christoph Steinbach, MSc.   
 
Seminář LakeAdmin Transfer Training on Biomonitoring
Ve dnech od 12. do 14. listopadu 2012 se v zasedací místnosti MěÚ Vodňany uskuteční seminář LakeAdmin Transfer Training on Biomonitoring, pořádaný v rámci projektu LakeAdmin, financovaného z programu INTERREG IVC. Pozvání na seminář přijali i vzácní zahraniční hosté z estonské University of Tartu, finské Savonia University of Applied Sciences, či norské chemické společnosti Yara International ASA. Seminář navštíví také zástupci z Biologického centra Akademie věd České republiky, v.v.i., Ústavu půdní biologie (Biologické centrum AV ČR v.v.i.) a v neposlední řadě i zástupci Jihočeského kraje. Zájemci jsou srdečně zváni na pondělní odpolední a úterní dopolední řadu přednášek (program semináře zde). V případě zájmu mne prosím kontaktujte na adrese: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , nebo na telefonu 387 774 665.
 

Napsal Mgr. Ivana Němcová   
 
Výjezdní zasedání vedení FROV JU
Ve dnech 5.-7. listopadu se konalo výjezdní zasedání vedení FROV JU spojené kolegiem děkana. V rámci nabitého programu se mimo jiné řešily podstatné otázky na téma rozpočtu fakulty na rok 2013 s výhledem do dalších let, reakreditace studijních programů, strategie dalšího rozvoje fakulty apod. Součástí zasedání bylo rovněž pracovní setkání s vedením Jihočeské univerzity v čele s panem rektorem prof. RNDr. Liborem Grubhofferem, CSc.
 
Napsal Ing. Václav Nebeský   
 
<< Začátek < Předchozí 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Další > Konec >>

Joomla SEO powered by JoomSEF