Fakulta rybářství a ochrany vod
CZ GB
pro zájemce o studium Pro studenty Pro zaměstnance Pro veřejnost eShop
VÚRH ÚA ŠKS MEVPIS
Aktuality - úvodní stránka
Jihočeská univerzita
Informace o fakultě
Struktura fakulty
Úřední deska
Projekty na fakultě
Zahraniční vztahy
 
  
 
 
 
 
 
 
otevřeno pro veřejnost
 
čtvrtek 9:00 - 17:00
 
   
   
  
 
 

 

 

 


počítadlo.abz.cz

Letní mezinárodní rybářská škola 2012 - Vodňany
Fakulta rybářství a ochrany vod pořádá letní rybářské školy pro nadané studenty již několik let. Letošní pátý ročník se konal ve Vodňanech ve dnech 1.-27. 7. 2012. Pod vedením zkušených školitelů bylo rozpracováváno pět zajímavých témat – výzkumných projektů za účasti českých i zahraničních studentů. Práce v laboratořích či v terénu byla doplněna řadou odborných přednášek a exkurzí.
Celý článek...
Napsal Ing. Blanka Vykusova, CSc.   
 
Tisková zpráva, Praha 26.07.2012 - Unikátní vědecká spolupráce poskytla „tvrdá“ data o spotřebě drog v Evropě
Poprvé v historii vědci přímo porovnali konzumaci nelegálních drog v 19-ti evropských městech na základě analýz odpadních vod přitékajících do čistíren.
 
Napsal Bc. Monika Malkusová   
 
6. Mezinárodní kongres Asociace asijské toxikologické společnosti (ASIATOX-VI)
Ve dnech 17 až 20. července 2012 se v japonském městě Sendai uskutečnil 6. Mezinárodní kongres Asociace asijské toxikologické společnosti (ASIATOX-VI), jehož motem bylo Riziko versus přínos organických sloučenin, farmak, kovů a přírodních produktů. Na kongresu bylo prezentováno 52 referátů a 236 posterových sdělení od autorů, kteří pocházeli ze 17 zemí celého světa. Příspěvky byly tematicky rozděleny do 10 sekcí. Jednalo se jak o problematiku dlouhodobě sledovaných látek a jejich účinků (např. kovy, pesticidy, ftaláty, ale i o drogy a jejich zneužívání), tak o sloučeniny, které nacházejí v praxi stále větší uplatnění, nevykazují výraznou akutní toxicitu, ale představují nebezpečí při chronické expozici (např. nanoslučeniny). Uvedeného kongresu se zúčastnili také dva pracovníci FROV JU Vodňany, Josef Velíšek s příspěvkem „Effects of long-term exposure to prometryne in real environmental concentration on some biometric, biochemical, haematological and histopathological parameters of common carp (Cyprinus carpio)“ a Jana Máchová s příspěvkem „The changes of haemetological paremeters after exposure of rainbow trout“. Účast Ing. Josefa Velíška, Ph.D. na konferenci byla umožněna díky financování z projektu CZ.1.07/2.3.00/20.0024 -  Posílení excelence vědeckých týmů na FROV JU.
Celý článek...
Napsal Ing. Jana Máchová   
 
Popis setkání v Mnichově (29. června - 1. července 2012)
Služební cesta začala dne 29. června 2012 a končila dne 1. července 2012. V Mnichově jsem se setkal s profesorem Dr. A. Zeyad Alahmed z King Saud University (KSU) a Max-Planckova Institutu v Mnichově. Profesor Alahmed je profesorem na KSU a spolupracuje s řadou významných univerzit a institutů po celém světě. Během setkání jsme diskutovali naše výsledky z předchozího setkání a výsledky naší společné vědecké spolupráce. Rozhodli jsme se zveřejnit výsledky v některých mezinárodních časopisech. Dále jsme diskutovali možnost spolupráce mezi naší univerzitou a King Saud University v oblasti doktorského studia. Také jsem pokračoval s navázáním spolupráce s Max-Planck Institutem v Mnichově a dohodl jsem se, že Max-Planck Institut v Mnichově znovu navštívím během července 2012.
Napsal Professor Dr. Ali Hussain Reshak   
 
Zpráva o cestě do Bratislavy 25. - 26. června 2012
V rámci cesty jsem navštívil Univerzitu Komenského v Bratislavě. Navštívil jsem Katedru experimentální fyziky za účelem dohodnutí spolupráce mezi naší univerzitou a Katedrou experimentální fyziky. Tímto bych chtěl poděkovat vedoucímu katedry prof. RNDr. Štefanu Matejčíkovi, DrSc. za jeho ochotu mě osobně provést všemi laboratořemi a představit mi podrobně veškerá zařízení, která zde používají. S Katedrou experimentální fyziky jsme se dohodli na budoucí spolupráci. Dále jsem navštívil Katedru teoretickej fyziky a didaktiky fyziky, která je součástí Fakulty matematiky, fyziky a informatiky. Vedoucí katedry doc. RNDr. Tomáš Blažek, PhD. mi detailně představil katedru a její výzkum a došlo i k diskuzi o možné budoucí spolupráci
Napsal Prof. Dr. Ali H. Reshak   
 
<< Začátek < Předchozí 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Další > Konec >>

Joomla SEO powered by JoomSEF