Fakulta rybářství a ochrany vod
CZ GB
pro zájemce o studium Pro studenty Pro zaměstnance Pro veřejnost eShop
VÚRH ÚA ŠKS MEVPIS
Aktuality - úvodní stránka
Jihočeská univerzita
Informace o fakultě
Struktura fakulty
Úřední deska
Projekty na fakultě
Zahraniční vztahy
 
 
 
 
 
 
 
otevřeno pro veřejnost
 
čtvrtek 9:00 - 17:00
 
   
   
  
 
 

 

 

 


počítadlo.abz.cz

Návštěva dvou zahraničních matematiků
Eamonn Gaffney první zleva a Kenta Ishimoto druhý vpravoPo 5 dnů byli v našem ústavu přítomni dva matematičtí specialisté na modelizaci, Eamonn Gaffney z Oxfordu a Kenta ISHIMOTO z Kyota. Cílem této návštěvy bylo především zahájit užší spolupráci v oblasti definice různých parametrů pro kvantitativní popis chování bičíků spermií ryb (viz podrobnosti níže, pro ty, kteří se hlouběji zajímají). Pro naše návštěvníky byla tato návštěva první příležitostí k hlubšímu kontaktu s biologickými otázkami souvisejícími s rybí akvakulturou.
Diskuse byly velmi přínosné pro obě strany a v blízké budoucnosti by mělo dojít k vzájemným výměnám studentů a podání grantového návrhu.

 

Celý článek...
Napsal Jackie Cosson, Ph.D., Dr.h.c.   
 
Kolektiv autorů z naší fakulty dostal cenu rektora JU za prestižní vědeckou publikaci roku 2012 v zěmědělských a rybářských oborech
Cena rektora Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích za prestižní vědeckou publikaci roku 2012 byla udělena autorskému kolektivu Ing. Jan Urban, Ph.D., Mgr. Pavel Hrouzek a prof. RNDr. Štys Dalibor, CSc. za knihu Time-alignment in high performance liquid chromatography - mass spectrometry based on blank measurement vydanou nakladatelstvím Lap LAMBERT Academic Publishing (ISBN-13: 978-3-659-13020-5). Prestižní cenu přebral Jan Urban jako první autor na zasedání Vědecké rady Jihočeské univerzity.
 
Napsal Ing. Petr Císař, Ph.D.   
 
RoadShow Fakulty rybářství a ochrany vod JU na SOŠEP ve Veselí nad Lužnicí
Ve středu 20. března 2013 se uskutečnilo v rámci projektu ScienceZOOM RoadShow Fakulty rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity na Střední odborné škole ekologické a potravinářské ve Veselí nad Lužnicí.
Dvojice studentů FROV JU Roman Lunda a Lukáš Pál představila žákům prvního a druhého ročníku některé zajímavé poznatky ze života těch nejznámějších ryb, podrobněji se zaměřili na životní cyklus dvou tajemných a dříve i u nás hojných rybích druhů – lososa a úhoře. Popsali migraci těchto tažných ryb a upozornili na důvody, kvůli kterým z našich vod téměř vymizely.
Celý článek...
Napsal Mgr. Miroslav Boček   
 
Dr. Panagiotis Pantazis realizuje experiment na FROV JU
Díky zapojení FROV JU do projektu 7. RP Aquaexcel nás navštívil Dr. Panagiotis Pantazis z Univerzity Thessaly (Řecko), aby zde s využitím zázemí našeho Experimentálního rybochovného pracoviště realizoval projekt „Reprodukce candáta“. Výzkumné práce probíhají pod vedením a odborným dohledem doc. Ing. Tomáše Policara, Ph.D.
Celý článek...
Napsal doc. Ing. Tomáš Policar, Ph.D.   
 
Úspěšná obhajoba profesury doc. Ing. Martina Flajšhanse, Dr.rer.agr., před Vědeckou radou univerzity
Na zasedání Vědecké rady JU ve čtvrtek 21.3.2013 proběhla další důležitá část profesorského jmenovacího řízení našeho kolegy doc. Ing. Martina Flajšhanse, Dr.rer.agr.
Členové Vědecké rady Jihočeské univerzity zcela výjimečně jednohlasně souhlasili s návrhem na jmenování doc. Flajšhanse profesorem v oboru rybářství.
Blahopřejeme!
Celý článek...
Napsal Pavlína Nováková   
 
<< Začátek < Předchozí 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Další > Konec >>

Joomla SEO powered by JoomSEF