Fakulta rybářství a ochrany vod
CZ GB
pro zájemce o studium Pro studenty Pro zaměstnance Pro veřejnost eShop
VÚRH ÚA ŠKS MEVPIS
Aktuality - úvodní stránka
Jihočeská univerzita
Informace o fakultě
Struktura fakulty
Úřední deska
Projekty na fakultě
Zahraniční vztahy
 
 
 
 
 
 
 
otevřeno pro veřejnost
 
čtvrtek 9:00 - 17:00
 
   
   
  
 
 

 

 

 


počítadlo.abz.cz

Zpráva ze studijního pobytu v Polsku
Od 16.9. do 17.12. 2012 jsem absolvovala zahraniční stáž na University of Warmia and Mazury in Olsztn na Fakultě Životního prostředí. Během pobytu jsem získala mnoho nových teoretických i praktických znalostí a zkušeností v oblasti histologie, nemocí a hematologie ryb pod vedením paní profesorky Teresy Wlasow a inženýrky Elly Ziemok. Velmi cenné zkušenosti jsem získala i v oblasti používání anestetik (MS-222, propofol) u ryb pod vedením pana doktora Piotra Gomulky.
Celý článek...
Napsal Ing. Alžběta Stará   
 
Zpráva z postdoc pobytu v Japonsku
Pokračuji na univerzitě v Tohoku ve svém výzkumu neuroendokrinní regulace a inhibitorů dozrávání a pohyblivosti spermií mlžů.
Během mého pobytu jsem byl pozván, abych přednesl dvě přednášky:  " Biologie spermtu u ryb” ( "Sperm biology in fisch) pro Japonskou spermatologickou společnost  (Japan Society for Spermatology ) a Školu postgraduálních studií zemědělských věd (Graduate School of Agricultural Science). Současná návštěva FROV má za cíl zařídit náležitosti spojené s mým návratem na pozici na FROV po dokončení výzkumného programu v Japonsku.
 
Napsal Hadi Alavi, MSc., Ph.D.   
 
Budovy ve Vodňanech, financované z projektu CENAKVA, jsou hotovy
Ve dnech 10. a 11. 12. proběhla úspěšně závěrečná prohlídka budov FROV JU financovaných z projektu CENAKVA. Konkrétně kontrolou prošly objekty Genetického rybářského centra (líheň), Experimentálního rybochovného pracoviště a hlavní budovy fakulty v Zátiší, viz obrázky. Předpokládáme, že na základě splnění veškerých kritérií bude brzy vydán kolaudační souhlas pro všechny objekty. Stavební firma ještě odstraní dlouhý seznam závad a po vybavení nábytkem se pracovníci fakulty počátkem jara nastěhují do nových budov.
Napsal prof. Ing. Otomar Linhart, DrSc.   
 
Projekt ScienceZOOM: Vědkyně z Fakulty rybářství navštívily Biskupské gymnázium
Ve čtvrtek 11. prosince se na Biskupském gymnáziu v Českých Budějovicích uskutečnil popularizační seminář s názvem „Zdravý jako ryba?“. Dvojice vědkyň z Fakulty rybářství a ochrany vod, MVDr. Veronika Piačková, Ph.D. a Ing. Jana Máchová, Ph.D., zasvětila studenty do problematiky chemického složení vody, různých způsobů analýz vody nebo nejčastějších nemocí ryb. Součástí semináře byla řada praktických úkolů pro studenty, byl také demonstrován pokus s živými rybami.
Seminář proběhl v rámci projektu ScienceZOOM, zaměřeného na popularizaci vědy a výzkumu.
Celý článek...
Napsal Mgr. Miroslav Boček   
 
Pracovní setkání na University of Hohenheim - Life Science Center
Ve čtvrtek 13. 12. 2012 jsme s doc. Ing. Tomášem Policarem, Ph.D., navštívili University of Hohenheim - Life Science Center.
Zapojili jsme se do druhého setkání pracovní skupiny k přípravě projektu do 7. Rámcového programu pod vedením dr. Johannese Puchera. Německá strana oslovila FROV JU s nabídkou spolupráce na přípravě žádosti o grant. Řešenou tématikou je za českou stranu ryba jako potravina a spolupráce s produkční sférou. University of Hohenheim - Life Science Center, jakožto koordinátor, projevila zájem nejen o využití našich znalostí v oblasti akvakultury, ale také bohaté tradice spolupráce s produkčními rybáři. S dr. Pucherem byla dále diskutována problematika chovu candáta a okouna.
 
Napsal PaedDr. Jiří Koleček   
 
<< Začátek < Předchozí 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Další > Konec >>

Joomla SEO powered by JoomSEF