Fakulta rybářství a ochrany vod
CZ GB
pro zájemce o studium Pro studenty Pro zaměstnance Pro veřejnost eShop
VÚRH ÚA ŠKS MEVPIS
Aktuality - úvodní stránka
Jihočeská univerzita
Informace o fakultě
Struktura fakulty
Úřední deska
Projekty na fakultě
Zahraniční vztahy
 
 
 
 
 
 
 
 
otevřeno pro veřejnost
 
čtvrtek 9:00 - 17:00
 
   
   
  
 
 

 

 

 


počítadlo.abz.cz

Výstava Náš chov 2012
Ve dnech 4.-7. října jsem prezentoval FROV JU a CENAKVu na tradiční výstavě Náš chov v Lysé nad Labem. Na žádost Výzkumného ústavu živočišné výroby, v.v.i. jsem rovněž dovezl akvárium s jesetery malými a kapry (Třeboňský šupináč) zahrnuté do genových zdrojů.
Napsal Ing. Václav Nebeský   
 
Lidé a ryby
28. září jsme s Ing. Pavlem Vejsadou, Ph.D., Ing. Pavlem Hartmanem, CSc. a doc. Ing. Zdeňkem Adámkem, CSc. navštívili rakouskou Weitru, kde se konala konference „Lidé a ryby“ („Mensch & Fisch“). Zaznělo zde několik zajímavých příspěvků zástupců rakouských ministerstev a podniků. Velice zajímavá byla prezentace Dr Konrada Blaase o současné produkci ryb v Rakousku. Překvapivá byla informace, že celková roční produkce kapra je pouze 750 tun.
 
 

 

Napsal Ing. Václav Nebeský   
 
Projekt Kontakt - Čína
V rámci projektu Kontakt II (MŠMT  ČR - LH 12179) bylo uskutečněno terénní vzorkování vybraných lokalit řeky Jang-c'-ťiang (12.9.-25.9.2012). Projekt je zaměřen na identifikaci významných polutantů ve vodním ekosystému nejdelší čínské řeky
Celý článek...
Napsal doc. Ing. Vladimír Žlábek, Ph.D.   
 
Rekonstrukce rodinného domu na pokusnictví
V současné době byla zahájena rekonstrukce rodinného domu na Experimentálním rybochovném pracovišti a pokusnictví ve Vodňanech.
Stavební práce provádí firmy DK IBEX s.r.o. a Smola Milan Elektromontáže. Investice je hrazena z vlastních zdrojů Fakulty rybářství a ochrany vod částkou 1 635 677,- Kč bez DPH. Termín dokončení je stanoven na 31. 12. 2012. Opravená budova bude sloužit pro správce celého objektu.
Napsal Šárka Kocmichová   
 
Pracovní pobyt dr. Vitalije Kholodného v Laboratoři molekulární, buněčné a kvantitativní genetiky FROV JU
Stejně jako v posledních dvou letech, přijel i letos Dr. Vitalij Kholodnyy z Ústavu výzkumu kryobiologie a kryomedicíny Ukrajinské AV v Charkově na pracovní pobyt v Laboratoři molekulární, buněčné a kvantitativní genetiky VÚRH, FROV JU, ke společnému řešení problematiky barvení buněčných membrán a cytoplasmy erytrocytů, jejich konfokální mikroskopii a 3-D rekonstrukci erytrocytů u vysoce polyploidních jeseterů a jejich hybridů.
Pracovní pobyt ve dnech 15.9. – 15.10. 2012 je hrazen z projektu GAČR 523/08/0824 Vztahy mezi úrovní ploidie, velikostí genomu a buněk u modelových polyploidních ryb s cytologickými a fyziologickými dopady na jejich ochranu a chov.
Napsal doc. Ing. Martin Flajšhans, Dr.rer.agr.   
 
<< Začátek < Předchozí 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Další > Konec >>

Joomla SEO powered by JoomSEF