Ve dnech 1. až 3. prosince 2014 jsme se s doc. Ing. Tomášem Policarem, Ph.D. zúčastnili druhého setkání konsorcia SIAD konaného v Hohenheimu. Setkání bylo zaměřeno na diskuzi ohledně spolupráce a situace v získávání evropských projektů v této oblasti. Celkem byli do diskuse zapojeni zástupci z 18 institucí z Maďarska, Německa, Slovinska, Srbska, Polska, Chorvatska, Bulharska, Ukrajiny, Rumunska a České republiky. Součástí byly prezentace zaměřené na zázemí jednotlivých institucí. V rámci setkání proběhla i exkurze do nedalekého institutu Fraunhofer IGB a University of Stuttgart, kde se věnují produkci biomasy řas s využitím živin v odpadních vodách a využití řas k produkci specificky účinných látek.