Hlavním cílem mé návštěvy ve Slovinsku bylo zhodnotit antibakteriální aktivity zapouzdřeného kurkuminu v částici stabilizované systémy na bázi Pickeringových emulzí. Kurkumin je přírodní rostlinný fenolový potravinový doplněk získávaný z rostliny kurkumovník dlouhý (Curcuma longa). Je znám pro své potenciální farmakologické účinky proti různým chorobám a patogenům u lidí i u ryb. Jeho malá dostupnost však brání efektivnímu využití, a proto se při řešení tohoto problému používá metoda zapouzdření. Kromě toho jsme během pobytu společně s naší doktorandkou Ruoyi Hao pracovali na antibakteriálních foliích na bázi éterického oleje, jejichž cílem je prodloužit skladovatelnost rybích filetů. Všechny tyto výzkumné činnosti byly prováděny v mikrobiologické laboratoři na Katedře potravinářství Biotechnické fakulty Lublaňské univerzity, a to pod vedením prof. Sonji Smole Možiny. Očekáváme, že tento pobyt dále prohloubí naši spolupráci v oboru.