Ve dnech 28. 10. až 1. 11. 2018 se pracovníci FROV JU – Otomar Linhart, Dalibor Štys, Petr Císař, Martin Pšenička, Vojtěch Kašpar, Jan Urban, Štěpán Papáček, Aliaksandr Pautsina, Monika Malkusová, Azin Mohagheghi Samarin a Roman Franěk aktivně zúčastnili výročního zasedání evropského projektu Aquaexcel 2020 v Las Palmas, Gran Canaria, Španělsko hostovaného v prostorách La Universidad de Las Palmas de Gran Canaria, Campus de Tafira . Během setkání byly prezentovány dosažené pokroky v dílčích cílech projektu a plány pro zbývajících 12 měsíců do konce projektu. Setkání bylo skvělou možností potkat další členy projektu a diskutovat s nimi plány na nadcházející období. Závěrečný den setkání byla zorganizována exkurze do chovných zařízení oddělení akvakultury Univerzity v Las Palmas, kde byla možnost vidět chovné systémy pro mořské druhy ryb a měkkýšů.