V několika posledních týdnech sváděli závodníci Casting sportu (rybolovné techniky) boj o možnost reprezentovat Českou republiku na Mistrovství světa, které se bude konat ve dnech 4. - 8. 9. 2019 v Hluboké nad Vltavou. Jednalo se o tři po sobě jdoucí nominační závody, na kterých se sešli nejlepší závodníci z celé republiky. Nejlépe ze všech českých žen si v celém seriálu vedla Kateřina Marková, studentka 2. ročníku bakalářského studia v oboru Rybářství na FROV JU, která tak bude reprezentovat Českou republiku na Mistrovství světa v Casting sportu. Neméně dobře si Kateřina vedla i na Mezinárodním mistrovství Vídně v Casting sportu dne 6. 7. 2019, kde s velkým bodovým odstupem obhájila své loňské prvenství. Gratulujeme!

Kromě nominace na MS se Kateřina Marková pravidelně zapojuje do akcí na zvýšení zájmu dětí a veřejnosti o Casting sport a sport vůbec. V posledních několika týdnech proto měli zájemci možnost seznámit se s Casting sportem například v rybářské školičce na jezeře Katlov, na akci „Pojď si vybrat, co tě baví“ v Prachaticích, na oslavě Světového dne rybářství, nebo na veletrhu volnočasových aktivit v Písku. Kateřino, děkujeme!