V prvních dvou srpnových týdnech (3. – 7. 8. 2020, 10. – 14. 8. 2020) proběhly ve vodňanském MEVPISu dva turnusy dětské univerzity Fakulty rybářství a ochrany vod JU. Letošní ročník byl zaměřený na téma Evoluce a děti se v jeho průběhu dozvěděly, jak vznikl a jak se vyvíjel život na Zemi. Vydaly se do doby, kdy byla Země ještě pustá, a život byl jen v oceánech. Následně pokračovaly do světa dinosaurů a pak do doby, kdy se objevily první předci člověka. Také se zamyslely nad tím, jak se bude evoluce vyvíjet v budoucnosti.

Součástí programu byla návštěva krokodýlího zoo v Protivíně a Přírodovědného muzea Semenec v Týně nad Vltavou, kde absolvovaly vzdělávací program Stezka pravěkého člověka. Během pátečního, závěrečného ceremoniálu s rodiči se dětem podařilo oživit „skutečného“ dinosaura, který jim pak slavnostně předal diplomy.