Pomoc FROV JU Ukrajině a ukrajinským studentům

Fakulta rybářství a ochrany vod nabízí ukrajinským studentům a ukrajinským zájemcům o studium následující možnosti:
Bakalářské, navazující magisterské a doktorské studium

Bakalářské studijní programy

• Pro studium e studijních programech Ochrana vod Rybářství je nezbytná znalost českého jazyka
  • Výuka bude zahájena 25. 9. 2023
  • Přihlašování je možné do 31. 3. 2023. (1. kolo), poté až do 1. 8. 2023 (2. kolo).

Navazující magisterské studijní programy

• Studijní program Rybářství a ochrana vod je nabízen pouze v českém jazyce (je nezbytná dostatečná znalost českého jazyka)
  • Výuka bude zahájena 25. 9. 2023
  • Přihlašování je možné do 1. 8. 2023 (1. kolo přijímacího řízení)

Doktorské studijní programy

• Studijní program Rybářství nebo Ochrana vodních ekosystémů je nabízen jak v českém tak v anglickém jazyce
  • Pro studium v českém jazyce je nezbytná dostatečná znalost českého jazyka
  • Výuka bude zahájena dle domluvy na konkrétním pracovišti fakulty po úspěšném přijímacím řízení
  • Přihlašování je možné do 8. 5. 2023

Školné není požadováno.

Krátkodobé praktické stáže
  • Jedná se o praktické stáže v oboru rybářství a ochrana vod
  • Délka 1 - 6 měsíců (lze požádat o prodloužení stáže)
  • Přihlášky lze podávat kdykoliv

V případě zájmu o praktickou stáž kontaktujte přímo vedoucí/ho vybrané laboratoře. Jednotlivé součásti fakulty naleznete zde. Případně kontaktujte Bc. Lucii Kačerovou (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

Stipendium
  • Fakulta je připravena poskytnout stipendium pro 5 nově zapsaných studentů do Bc. nebo NMgr. programů ve výši 15000 Kč/ měsíčně na 1 rok.
  • Studenti doktorské formy studia dostávají stipendium standardně dle stipendijního řádu fakulty.
Ubytovací kapacity

Fakulta disponuje volnými (avšak také omezenými) ubytovacími kapacitami ve Vodňanech, kde sídlí fakulta. Předpokládá se také součinnost Kolejí a menz JU.

Individuální pomoc
  • Vedení fakulty poskytuje individuální pomoc v nouzi na základě vyplněné žádosti podané přes studijní oddělení fakulty.
  • Fakulta také individuálně pomáhá rodinným příslušníkům fakulty např. s ubytováním, dopravou z hranic aj.
  • Dále fakulta vyplácí mimořádná stipendia při doložení finanční nouze.
Krizový štáb FROV JU

V rámci podpory fakulty byl mimo jiné aktivován Krizový štáb FROV JU, jehož členové jsou k dispozici 24 hodin denně.

Členové krizového štábu (bez titulů):

• Pavel Kozák
  • Martin Kocour
  • Vladimír Žlábek
  • Tomáš Randák
  • Petr Císař
  • Jan Kašpar
  • Michal Hojdekr
  • Jaromíra Vondrášková
  • Mirka Průšová
  • Milada Vazačová
  • Lucie Kačerová

Fakulta doporučuje případným zájemcům o studium na fakultě absolvovat krátkodobý intenzivní kurz českého jazyka zajišťovaný Filozofickou fakultou JU.

Fakulta poskytuje individuální pomoc v nouzi na základě konkrétní žádosti studenta. V případě finanční nouze vyplácí fakulta mimořádná stipendia.

Fakulta také nabízí individuální výpomoc rodinným příslušníkům studentů a zaměstnanců fakulty, např. s ubytováním, dopravou z hranic aj.

Více informací naleznete zde.