• Fakulta
  • Ostatní pracoviště
  • Mezinárodní environmentální vzdělávací, poradenské a informační středisko ochrany vod (MEVPIS)

/MEVPIS/

Mezinárodní environmentální vzdělávací, poradenské a informační středisko ochrany vod Vodňany

O pracovišti

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Fakulta rybářství a ochrany vod
Na Valše 207, 389 01 Vodňany (vjezd na konci Říční ulice)
tel.: +420 602 390 634

Historie a současná podoba střediska MEVPIS

Díky finanční podpoře z Operačního programu Životní prostředí dochází k rekonstrukci bývalého mlýna Brokovy rodiny ve Vodňanech.
Od roku 2014 je v těchto nových prostorách zahájena činnost Mezinárodního environmentálního vzdělávacího, poradenského a informačního střediska ochrany vod MEVPIS Fakulty rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, zaměřená především na celoživotní vzdělávání, zejména environmentální oblast.

Přestavbou mlýna vznikl:

• velký přednáškový sál pro 100 lidí
  • dvě učebny s kapacitou minimálně 25 a 45 posluchačů
  • kancelář pro stálé zajištění poradenských služeb
  • technické zázemí (kopírovací místnost, jídelna apod.)
  • ubytovací část s kapacitou 36 míst
  • v areálu střediska je i interaktivní naučná stezka Cesta úhoře a Výukový pavilon

Prohlédněte si prostory zde: Informace o nás - MEVPIS

MEVPIS Vodňany zajišťuje:

• poradenské služby v oblasti ochrany vod, vodních živočichů a šetrného vodního hospodářství
  • specializované výchovně-vzdělávací kurzy, semináře, workshopy a konference
  • ubytování a pronájem (sál, učebny) včetně doprovodných služeb

Rádi Vám v nových prostorách připravíme odpovídající zázemí i pro Vámi pořádanou akci.

V případě zájmu o spolupráci kontaktujte Petru Plachtovou.