• Úvod
 • Uchazeči
 • Den otevřených dveří

Den otevřených dveří

21. ledna 2022 jste měli možnost zažít FROV na vlastní kůži, v rámci Dne otevřených dveří Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. V budově ZR v kampusu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích jsme pro vás připravili od 9:00 do 15:00 bohatý celodenní program, který reprezentoval zaměření fakulty. Co jste mohli zažít a na co se můžete těšit příští rok? Níže naleznete program!

A pokud jste se k nám nemohli podívat osobně, stále máte možnost si naše budovy prohlédnout alespoň prostřednictvím 3D prohlídek.

Program

Po celý den:

 • Ukázka aplikace moderních technologií v akvakultuře
 • Ukázka, jak funguje říční niva a delta
 • Měření chemismu vody
 • Ukázka modelů rybníků i živočichů
 • Ukázka mikroskopických technik používaných nejen při studiu reprodukce ryb
 • Ukázka původních i nepůvodních druhů raků
 • Ochutnávka ryb a rybích výrobků z fakultní zpracovny ryb
 • Prezentace výběrových předmětů – zejména Myslivost a Sportovní rybářství
 • Prodej knih a propagačních materiálů fakulty
 • Ukázka a prodej odborné literatury

V 9:00, 11:00 a 13:00 jste si navíc mohli popovídat o fakultě s proděkanem pro pedagogickou činnost - doc. Ing. Martinem Kocourem, Ph.D. a absolventkou fakulty - Ing. Alžbětou Strouhovou.

Nejčastější dotazy zájemců o studium

Koleje? Mám možnost získat ubytování na kolejích? Jaké jsou ceny ubytování? Jak daleko jsou koleje od FROV JU?
Možnost ubytování v koleji JU mají samozřejmě i studenti FROV JU. Uchazeči o studium mohou podat v termínu 1. – 31. 7. 2022 žádost o přidělení místa v koleji. Žádost se podává elektronicky, podrobné informace o ubytování a další instrukce k ubytování zašle studijní pracoviště budoucím studentům společně s oznámením o přijetí ke studiu.
Ceny ubytování a veškeré podrobné informace naleznete na stránkách Kolejí a menz JU zde.
Čtyři z pěti budov kolejí jsou v blízkosti budovy ZR (kde velká část výuky probíhá), přímo v kampusu JU.

Menza? Jaká je nabídka a cena jídel? Je nutné si jídlo objednávat předem? Jak daleko je to z kolejí do menzy?
Menza leží v blízkosti kolejí K1 – K4, přímo v kampusu JU, z kolejí ani z výuky to tedy do menzy není daleko. Nabídka jídel je široká, pravidelně jsou k mání hotová jídla, dietní jídla, minutky, ale také pizza, saláty, bagety, zákusky a chlebíčky.
Ceník a nabídku jídel si můžete prohlédnout na webových stránkách zde. Jídla je možné objednávat si předem, ale funguje i bezobjednávková nabídka.

Jsou nějaké možnosti získat na FROV JU stipendium?
FROV JU nabízí širokou škálu stipendií. Již studenti v prvním ročníku bakalářských oborů v prezenční formě studia mají možnost získat stipendium na základě výsledků ze střední školy. Podrobné informace a podmínky získání stipendií naleznete zde.

Konají se na FROV JU přijímačky?
Do bakalářských oborů přijímáme studenty BEZ přijímacích zkoušek! Podrobné podmínky k přijetí ke studiu naleznete zde.

Studium? Jaká je skladba předmětů? Je výuka Angličtiny, Matematiky a Chemie povinná?
Předměty jsou na FROV JU děleny do 3 skupin (bloků) – povinné (A), povinně volitelné (B) a volitelné (C). Předměty z bloku A musí každý student během svého studia absolvovat všechny, z předmětů z bloku B si student vybírá tak, aby korespondovaly s vybraným volitelným předmětem státní závěrečné zkoušky. Jako volitelný předmět si student může vybrat jakýkoliv předmět z jakékoliv fakulty JU – od tělesné výchovy, přes cizí jazyky, až např. po ekonomii.
Skladbu předmětů jednotlivých oborů naleznete v jejich studijních plánech.
Bc. studium Rybářství – prezenční forma; kombinovaná forma
Bc. studium Ochrana vod – prezenční forma; kombinovaná forma
NMgr. studium Rybářství a ochrana vod – prezenční forma; kombinovaná forma

Kde výuka probíhá? Ve Vodňanech?
Výuka bakalářských a navazujících magisterských oborů probíhá zejména v Českých Budějovicích. Do vodňanských součástí se ale v rámci výuky občas také podíváte. A díky 3D prohlídkám budov se do nich můžete virtuálně podívat třeba hned!

Jo možné v rámci studia vyjet do ciziny?
Ano, studenti prezenčního i kombinovaného studia na Fakultě rybářství a ochrany vod JU mohou během svého studia vycestovat až na 12 měsíců v rámci programu Erasmus + na studijní pobyt na některou z partnerských univerzit nebo na pracovní stáž.

Protiepidemická opatření

Den otevřených dveří na FROV JU je pořádán v souladu s aktuálně platnými opatřeními.

1) V jeden čas je možná přítomnost maximálně 100 osob.

2) Zakazuje se účast osobám, které vykazují klinické příznaky onemocnění covid-19.

3) V případě, že bude v jeden čas přítomno na akci více než 20 osob, je nutné požadovat prokázání bezinfekčnosti (RT-PCR test provedený maximálně před 72 hodinami, očkování či prodělané onemocnění), s výjimkou dětí do dovršení 12 let věku.

4) Bezinfekčnost bude kontrolována prostřednictvím mobilní aplikace čTečka Ministerstva zdravotnictví.

5) Bez prokázání bezinfekčnosti není možné se Dne otevřených dveří zúčastnit.

Kde nás najdete?

Budova ZR, kde se Den otevřených dveří koná, leží v kampusu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Do kampusu se snadno dostanete městskou hromadnou dopravou (zastávka Jihočeská univerzita - linky č. 3, 7, 15 a 45).

MAPA KAMPUS

Máte dotazy ke studiu?

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Zátiší 728/II, 389 25 Vodňany Tel.+420 387 774 601 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České BudějoviceTel. +420 387 774 601 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

1