Česká republika jako křižovatka evropské akvakultury

Studenti Fakulty rybářství a ochrany vod (FROV JU) zorganizovali 20. listopadu ve studentském klubu Kampa, přímo v kampusu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích networkingovou akci „Aquaculture in Europe“. Cílem akce akce bylo propojení studentů akvakultury a podobných oborů napříč celou Evropou.
Lenka Kajgrová a Tomáš Pěnka, kteří zastupují Českou republiku ve studentské skupině Evropské asociace pro akvakulturu (EAS-SG), společně s Alžbětou Strouhovou a Anılem A. Tellbüscherem, pozvali na tuto neformální akci nejen studenty FROV JU, ale také vědce a další nadšence z Jihočeské univerzity, České zemědělské univerzity v Praze a Mendelovy univerzity v Brně. Cílem bylo představit mezinárodní rozměr akvakultury, inspirovat studenty k získávání zkušeností prostřednictvím zahraničních stáží a poskytnout jim kontakty, které jim mohou pomoci právě při získávání těchto zkušeností. Prvního ročníku této akce se zúčastnilo 15 hostů z České republiky a 11 hostů z dalších šesti evropských zemí. Členové EAS-SG využili pobyt v jižních Čechách také k účasti na třetím zimním workshopu EAS-SG, který se konal v Mezinárodním environmentálním vzdělávacím, poradenském a informačním centru pro ochranu vod (MEVPIS) ve Vodňanech.
Organizátoři děkují Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích a společnostem Sparos Lda a Pannonia Bio Zrt. za finanční podporu, díky níž se networkingová akce a workshop mohly uskutečnit. Poděkování patří také aktivním studentům FROV JU, kteří přispěli k hladkému průběhu workshopu.
Organizační tým:
- Anıl A. Tellbüscher (EAS-SG, zástupce Německa)
- Lenka Kajgrová (EAS-SG, zástupkyně České republiky)
- Tomáš Pěnka (EAS-SG, zástupce České republiky)
- Alžběta Strouhová (zástupkyně FROV JU, Česká republika)