Ústav komplexních systémů

Ústav komplexních systémů vznikl jako jedna ze čtyř součástí fakulty v roce 2012. Hlavním cílem ústavu je výzkum v oblasti komplexních systémů a vytvoření uzavřeného cyklu od návrhu experimentu, přes jeho realizaci, zpracování a analýzu dat až po data managemet.

O ústavu

Ústav komplexních systémů vznikl jako jedna ze čtyř součástí fakulty v roce 2012. Hlavním cílem ústavu je výzkum v oblasti komplexních systémů a vytvoření uzavřeného cyklu od návrhu experimentu, přes jeho realizaci, zpracování a analýzu dat až po data managemet. Tento cíl je velmi široký a proto na jeho realizaci podílejí všechny laboratoře, které se své činnosti vzájemně doplňují. Komplexní systémy je možné nalézt všude kolem nás. Příkladem komplexního systému je mraveniště, lidské hospodaření, sociální struktury, podnebí, nervový systém, buňky a živí tvorové stejně tak jako energetické a telekomunikační infrastruktury. Znovu objeveným trendem je poznávání těchto systému. Abychom byli schopni poznat tyto systémy, je zapotřebí kombinovat metody několika samostatných vědeckých oblastí.

Je nutné systém změřit (provést nejlépe řízený experiment), z experimentálních dat získat znalosti pomocí zpracování dat, stanovit popis chování systému, učinit závěry a dané závěry ověřit opětovným prováděním experimentu. Jen takto je možné komplexní systémy poznat, abychom mohli předpovídat jejich chování či je řídit. Ústav je přímo propojen s fakultou prostřednictvím společných projektů v oblasti systémů pro analýzu chování akvatických organizmů a management experimentálních dat.

 Dílčí cíle ústavu:

 Důležité odkazy

 

Zprávy

Kalendář

momentálně nejsou k dispozici žádné události

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Zátiší 728/II, 389 25 Vodňany Tel.+420 387 774 601 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České BudějoviceTel. +420 387 774 601 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1