Další úspěšný TNA projekt na ÚAOV

Na ÚAOV FROV JU je realizován další TNA projekt v rámci Aquaexcel3.0.

Hlavním řešitelem je Dr. Thomas Meinelt z německého Leibniz Institutu pro sladkovodní ekologii a vnitrozemského rybářství.

Dr. Meinelt uspěl s projektem nazvaným Towards sustainable aquaculture - Stimulating the mucosal immunity of juvenile rainbow trout to reduce the use of therapeutics“.

Odpovědným řešitelem za FROV JU je Dr. Thora Lieke.

Dr. Meinelt stráví 2 týdny v Laboratoři řízené reprodukce a intenzivního chovu ryb a bude analyzovat účinky expozice fulvokyselinové koupele na slizniční imunitu pstruha duhového. Zlepšená slizniční imunita umožňuje rybám lépe se bránit proti invazním patogenům. Výsledky tohoto projektu pomohou zlepšit udržitelnost akvakultury, zvýšit přežití a vylepšit životní podmínky a pomohou snížit závislost na chemikáliích a terapeutikách při léčbě nemocí.

TNA přístup je bezplatný. Projekt AE3.0 hradí náklady na vedení experimentu vč. cestovních a pobytových výdajů.

Výzva TNA je nepřetržitá, tudíž můžete kdykoli během trvání projektu AE3.0 požádat o přístup ke 40 instalacím partnerů. Více informací na webu projektu.

malkusova_tna0902

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Zátiší 728/II, 389 25 Vodňany Tel.+420 387 774 601 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České BudějoviceTel. +420 387 774 601 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1