Děti zažily výlet do světa rybích smyslů

Jak funguje postranní čára? Chutná kaprům hořká čokoláda? Proč se jeskynní ryba neztratí ve tmě a kdo je největší rybí čmuchal?

Tématem velikonoční Dětské univerzity FROV JU, která se uskutečnila 28.­–29. března, byly rybí smysly. Děti se hravým způsobem vciťovaly do ryb a zkoušely vnímat okolní svět jejich smysly. Zjistily, proč rybka zvaná stříkoun potřebuje bystrý zrak nebo jak fungují Lorenziniho ampule na žraločí hlavě. Dozvěděli se leccos také o svých vlastních smyslech, tvořily zprávu v Braillově písmu a procvičovaly své hudební dovednosti. Nasazení a schopnosti dětí při plnění úkolů lektoři odměnili nálezem sladkého pokladu.

Dětské univerzity se zúčastnilo 24 dětí, další dva turnusy, tentokrát celotýdenní, jsou naplánované na srpen a budou se zabývat problematikou klimatické změny.

Autor: Miroslav Boček