Falling Walls Science Summit 2023

Špičkoví vědci z celého světa diskutují o inovacích a výzvách naší doby a zároveň vědu oslavují: o tom je vědecký summit Falling Walls.

Jedním z bodů programu je také Falling Walls Lab, kde 100 mladých vědců a inovátorů představuje své projekty před porotou složenou z vědců světové úrovně a zástupců významných nadnárodních společností. Velmi nás těší, že letošní český zástupce Anıl Axel Tellbüscher, který zvítězil v soutěži Falling Walls Lab Czech Republic 2023, studuje na Jihočeské univerzitě. Jeho prezentaci v rámci Falling Walls Lab o metodách zachycování a zhodnocování živin v akvakultuře si můžete prohlédnout zde.

Během summitu se potvrdilo, že Falling Walls není o soutěži, ale o smysluplném propojení a spolupráci. Z mnoha rozhovorů vyplynulo, že v době, kdy jsou mnohé plody vědeckých objevů již "sklizeny", je nepravděpodobné, že by osamělý vědec prováděl výzkum globálního významu a není překvapením, že nejvlivnější příspěvky byly výsledkem mimořádné interdisciplinární práce.

 

Zdroj fotografií a autorská práva: © Falling Walls Foundation

 
 
 

Fotogalerie

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Zátiší 728/II, 389 25 Vodňany Tel.+420 387 774 601 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České BudějoviceTel. +420 387 774 601 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1