HLUW Yspertal znovu na FROV JU

07.-12.05.2023 proběhl již tradiční intenzivní kurz zaměřený na environmentální témata pro Vyšší odbornou školu z rakouského Yspertalu. Dvacet studentů a dva profesoři měli možnost zažít na míru připravený program, jehož tématy bylo Znečištění vodních ekosystémů, Rybniční ekosystémy, Akvapónie, Raci a Kvalita rybího masa, legislativa a senzorika. Program byl sestaven tak, aby obsahoval nejen teoretické přednášky, ale především praktickou výuku a terénní cvičení. Doplněn byl o sportovní aktivity, společenský večer a návštěvu měst České Budějovice a Vodňany. Účastníci kurzu odjížděli nadšeni a nabiti novými vědomostmi.

Rádi bychom poděkovali všem kolegům za perfektně připravené odborné bloky programu a odvedenou práci, díky které nám tato škola zachovává věrnost a každoročně se vrací.

logo_yspertal2