Mezinárodní letní škola 2022, Nové Hrady

Ve čtvrtek 28.07.2022 rezonovala zdmi zámku v Nových Hradech slova studentů k závěrečným prezentacím Mezinárodní letní školy v Nových Hradech. Je to již standardní zakončení letní školy, které se v letošním roce zúčastnilo 9 studentů ze sedmi zemí. Jiné bylo to, že se jednalo již o dvacátý ročník letních škol, které se na Nových Hradech pořádají. Za těch dvacet let prošlo letní školou více než 700 studentů. Zpovědi studentů a lidí podílejících se na organizaci si můžete přečíst v publikaci, která k 20 výročí vznikla.

Osobně si myslím, že cíl letní školy byl splněn. Studenti se úspěšně zapojili do řešení vědeckých projektů obou laboratoří a jejich výsledky využijeme v našem dalším výzkumu. Pro studenty byl připraven i doprovodný program (výlet na koloběžkách, grilování, přednášky, návštěva studentů z Vodňan). Několik studentů projevilo zájem o další spolupráci a doktorské studium. Fotografie je možné si prohlédnout zde, reportáž Jihočeské televize můžete zhlédnout zde.

Letní škola byla podpořena z rozpočtu FROV JU a z rozpočtu pro Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Napsal: Ing. Petr Císař, Ph.D., ředitel ÚKS FROV JU