• Fakulta
  • Aktuálně

Neformálního setkání generálních ředitelů a attaché pro rybolov z Evropské unie

Ve čtvrtek 1. 9. 2022 jsme měli tu čest přivítat na Fakultě rybářství a ochrany vod JU 80 generálních ředitelů a attaché pro rybolov z členských zemí Evropské unie.

Tato návštěva probíhala v rámci předsednictví České republiky Radě EU. Jsme velice potěšeni, že jsme mohli všem zástupcům členských států představit naše výzkumné centrum CENAKVA, které je zapsané na mapě velkých výzkumných. Naším cílem bylo ukázat evropským úředníkům a politikům, že i sladkovodní akvakultura, ať už tradiční nebo využívající moderní technologie, může hrát významnou úlohu při produkci kvalitních potravin a zároveň má vyznamnou roli pro ochranu životního prostředí. Paní ředitelka DG MARE evropské komise Charlina Vitcheva ocenila především provázanost výzkumu akvakultury s ochranou vodních ekosystémů a dopadem našeho výzkumu do aplikované sféry a rybářské praxe. Byla příjemně překvapena velice vysokou úrovní základního i aplikovaného výzkumu, moderním zázemím výzkumného centra CENAKVA a pochvalovala efektivně využité investice ze strukturálních fondů EU.

Bylo nám ctí.