• Fakulta
  • Aktuálně

NeoGIANT projekt: Uvolnění síly matolin z bílých hroznů ke zlepšení welfare zvířat

FROV JU je součástí inovativního H2020 projektu NeoGiANT, který nabízí nová řešení založená na známých silných přírodních antimikrobiálních a antioxidačních vlastnostech výtažků z matolin. Jejich arzenál fytochemikálií, zejména obsah fenolických sloučenin, poslouží k produkci vylepšeného krmiva, léčebných přípravků a přírodních konzervantů spermatu, které sníží používání antibiotik u chovu dobytka a v akvakultuře.

První informační článek věnovaný projektu NeoGIANT, problematice antimikrobiální rezistence a antimikrobiální a antioxidačních vlastnostech výtažků z matolin byl publikován ve výzkumném časopise Aether. Celý článek je ke stažení zde, web projektu naleznete zde.

malkusova_neogiant3