• Fakulta
  • Aktuálně

Online! Panelová diskuze na téma „Udržitelná a cirkulární produkce potravin“

Nestihli jste se zúčastnit Panelové diskuze na téma „Udržitelná a cirkulární produkce potravin“? Pusťte si záznam na youtube kanálu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Jak uživit 10 milionů lidi a nezničit planetu? Jak změnit ekonomiku, aby byla udržitelná? A proč je hnůj nad zlato? Současný způsob produkce potravin není dlouhodobě únosný. Řešením může být cirkulární bioekonomie. O tom, jak funguje a jak ji lze aplikovat například v zemědělství nebo rybářství, hovoří čtveřice odborníků z Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Hosté diskuze:

• doc. Jan Mráz (Fakulta rybářství a ochrany vod JU)
  • doc. Eva Cudlínová (Ekonomická fakulta JU)
  • doc. Jan Bárta (Fakulta zemědělská a technologická JU)

Moderuje: Mgr. Miroslav Boček

logo_norske-fondy-2021-2023

Panelová diskuze byla podpořena z projektu „OBJEVOVAT A CHRÁNIT: Ohrožené světy vodních ekosystémů a jejich biodiversity – č. 3201400019 financovaného z fondů EHP a Norska“.