• Fakulta
  • Aktuálně

Projekt ImageHeadstart ATCZ – 215 opět úspěšně na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně ve dnech 4.-7.10.2022

I v letošním roce prezentovali výzkumníci z Nových Hradů, Telče, Lince, Welsu a Kremsu své výsledky na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. Stánek byl opět koncipován jako „hackerské doupě“, letos navíc s upozorněním na závěrečnou konferenci projektu. Jako vloni, i letos jsme konzultovali téměř se 150 konkrétními lidmi, což bylo na hranici naší kapacity.

Proti loňskému roku, kdy jsme byli na veletrhu poprvé, se zvýšil konkrétní zájem o naše výsledky a zájemci nám nosili vzorky na testování. Firma Digibro, dodavatel 3D tiskáren, dokonce vzorek 3D plastu s příměsí uhlíkových vláken na místě vytiskla.

Ve středu 5. 10. se na stánku zastavil i předseda Českomoravské konfederace odborových svazů a kandidát na prezidenta Josef Středula.

V rámci našeho pobytu v Brně jsme uspořádali též závěrečnou konferenci projektu ImageHeadstart, na níž všechny skupiny představily své výsledky a technologie, které jsou díky projektu a předchozímu vývoji k dispozici. Konference se zúčastnily i studentky 3. ročníku oboru Ochrana vod, které byly v Brně na plánované exkurzi v předmětu Technické normy, kdy využily faktu, že tvůrci norem a zkušební ústavy na veletrhu též vystavovali. Díky financím z projektu jsme jim mohli exkurzi umožnit.

Až v posledních hodinách projektu jsme s i my dostali k tomu, abychom si prohlédli některé konkurenční technologie a diskutovali o jejich výhodách a nevýhodách.

Akce byla podpořena z programu INTERREG V-A Rakousko – Česká republika.

Napsal:prof. Dalibor Štys