• Fakulta
  • Aktuálně

První kompletní Fotografický atlas rostlin ČR

Podporujeme vznik prvního kompletního Fotografického atlasu rostlin České republiky.

Kniha bude zahrnovat cca 3100 rostlin na 9 tis. fotografiích. Celkem se na její přípravě podílí přes dvacet botaniků ze čtyř univerzit, dvou výzkumných ústavů a dvou muzeí. Zapojeno je také přes 100 fotografů.

Unikátnost atlasu spočívá především tím, že bude obsahovat fotografie všech planě rostoucích druhů včetně důležitých určovacích znaků. Zahrnuty budou prakticky všechny původní druhy, běžně se vyskytující nepůvodní druhy, nejvýznamnější kříženci, poddruhy a variety (nejčastější nebo plošně rozšířené, dobře rozeznatelné). Z pěstovaných rostlin budou zařazeny jen velmi často pěstované nebo běžně zplaňující. V roce 2027 by kniha projít závěrečnými korekturami.

Vznik knihy můžete stále podpořit i vy. Zapojit se můžete nejen do fotografování, ale i finančním příspěvkem spolku anebo se můžete stát patronem části knihy. V současné době má kniha už 21 patronů.

Více podrobnosti o vznikajícím atlase najdete zde.