• Úvod
  • Fakulta
  • Aktuálně
  • Stánek projektu ImageHeadstart ATCZ215 na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně vzbudil velkou pozornost

Stánek projektu ImageHeadstart ATCZ215 na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně vzbudil velkou pozornost

Ve dnech 8. – 12. 11. 2021 vystavoval projekt ImageHeadstart na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. Stánek byl strategicky umístěn na rohu pavilonu, který byl nejblíže k hlavnímu vchodu do výstaviště a sousedil s velkými expozicemi vysokých škol. Na rozdíl od těchto expozic, kde byly informace spíše „naředěné“, náš stánek byl koncipován jako „hackerské doupě“, kde se nejen informace v hutné podobě předávají, ale přímo na místě i vznikají. A to zaujalo.

Konzultovali a prakticky předváděli jsme téměř bez přestávky, celkem jsme poučili přes 160 odborníků z několika oborů strojírenství. Samozřejmě nejvíc se o nás zajímali výrobci materiálů, ale i uživatelé digitálních kamer z oboru přesné robotiky, bezpečnosti a stavu provozních kapalin, bezpečnostních systémů a další. Podrobný zájem projevili výrobci optických mikroskopů firma Telight z Brna a 20 dalších zájemců o náš mikroskop, spektrometr i systémy sledování osob.

V současné době připravujeme a postupně odesíláme nabídky pro konkrétní zájemce.

Děkujeme též pivovaru Žumberk, který pro návštěvníky dodal pivo Černá Mamba.

 

Autor: prof. RNDr. Dalibor Štys, CSc.

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Zátiší 728/II, 389 25 Vodňany Tel.+420 387 774 601 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České BudějoviceTel. +420 387 774 601 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

1