• Fakulta
  • Aktuálně

Světový týden antimikrobiálního povědomí 2022

World Antimicrobial Awareness Week (WAAW) je celosvětová kampaň, která se každoročně koná s cílem zlepšit povědomí a porozumění o antimikrobiální rezistenci (AMR) a podpořit osvědčené postupy mezi veřejností.
Tématem WAAW 2022 je „Společně předcházet antimikrobiální rezistenci“. AMR je hrozbou pro lidi, zvířata, rostliny a životní prostředí. Ovlivňuje nás všechny. To je důvod, proč letošní téma vyzývá k meziodvětvové spolupráci, aby byla zachována účinnost těchto důležitých produktů.
Více informací o WAAW lze nalézt v průvodci kampaní .
FROV JU je součástí projektu H2020 NeoGiANT, jehož cílem je vyvinout novou sadu léčebných produktů, které sníží používání antibiotik u hospodářských zvířat a nahradí syntetické konzervační látky. Nové produkty budou vyvinuty na bázi extraktu přírodního původu zvaného e-Vitis. Cílové produkty budou kontrolovat mnoho hlavních infekčních chorob v živočišné výrobě, a to jak v chovu dobytka, tak v akvakultuře.

logo giant v2