Pracovní cesta do Thajska, Singapuru a Vietnamu

Od 22. listopadu do 9. prosince 2022 jsem vykonal pracovní cestu do jihovýchodní Asie s cílem navštívit partnery v Thajsku a Vietnamu a konferenci World Aquaculture v Singapuru. Náplní cesty v první části byla návštěva v laboratoři Dr. Hien Van Doana (Department of Animal and Aquatic Sciences, Faculty of Agriculture, Chiang Mai University), kdy jsme diskutovali možnosti další spolupráce v oblasti výživy, cirkulárních přístupů k akvakultuře a biofloc technologie. V další části cesty jsem se zúčastnil konference World Aquaculture v Singapuru. V poslední části cesty jsem navštívil v rámci bilaterálního projektu TAČR Delta spolupracující pracoviště Research Institute for Aquaculture Nr. 1. V rámci tohoto setkání proběhla prezentace dosavadních výsledků projektu testujícího použití nanobublin ozónu, kyslíku a vzduchu, plánovaní dalších aktivit. Součástí byly i návštěva u komerčních partnerů projektu (chovatelé pstruha duhového a jesetera sibiřského na severu Vietnamu).

Napsal: V. Stejskal