Služební cesta do Jihoafrické republiky (21.–28. dubna 2023)

Ve spolupráci s Organizací spojených národů pro výživu a zemědělství (FAO), katedrou lesnictví, rybolovu a životního prostředí, Jihoafrická republika, byla naše fakulta (zastoupená doc. Janem Mrázem a Folorunso Ewumi Azeez (MSc.)) pozvána, aby pomohla při vývoji modelu akvaponie pro vládní výzkumný ústav, Centrum pro demonstraci technologií akvakultury (ATDC). Naše fakulta byla pozvána na základě našich odborných znalostí v oblasti sladkovodní akvakultury, konkrétně akvaponie, a příležitosti k plodné výměně. Na 6denním workshopu/školení jsme spolu se zástupcem FAO zhodnotili hlavní proměnné akvaponie, které by určovaly úspěšnou modelovanou akvaponii v Jižní Africe s ohledem na její klima, trh a ekonomiku. Spolu se školeními jsme podpořili pravděpodobnou budoucí spolupráci, která povede k významným výzkumným studiím a výměně studentů.