Zpráva ze služební cesty, Bern, Policar

Ve dnech 3.- 6. 8. 2021 jsem navštívil Bernskou univerzitu, Veterinární fakultu a její Centrum zdraví ryb a divoké zvěře. Cílem cesty bylo předat tamním kolegům vzorky candátů obecných chovaných kombinací rybníků a intenzivní akvakultury na PRV PCR analýzu. Dále jsem v rámci cesty navštívil dvě významné švýcarské produkční farmy (Swifish AG a FNT AquaArt AG) zabývající se optimalizací intenzivní produkce candáta obecného a okouna říčního v RAS. V průběhu odborné diskuze jsme s kolegy řešili problémy týkající se nitrifikace, denitrifikace, konstrukce nádrží a organického zatížení vody v rámci intenzivní akvakultury. Současně jsme také diskutovali s pracovníky Swifish AG možnost jejich úzké spolupráce s FROV JU při produkci larev a juvenilních ryb candáta obecného v RAS.