Zpráva ze služební cesty, Auburn university, Alabama, USA, Iqbal

Během čtyřměsíční stáže od 31. ledna do 31. května 2023 jsem měl možnost provést tři významné experimenty. Počáteční experiment se zaměřil na zdokonalení technik pro hodnocení subletálních dopadů amoniaku na dospělé měkkýše sladkovodního prostředí (Unionidae). Druhý experiment zahrnoval pečlivé zhodnocení metodiky pro měření standardních metabolických rychlostí raků, přičemž jako testovaný druh byl zvolen červený mořský rak (Procambarus clarkii). Nakonec jsem se ponořil do studia dopadů umělého světelného znečištění na standardní metabolickou rychlost druhu Procambarus clarkii.

Během mé stáže jsem měl tu čest prozkoumat různá místa a také jsem měl možnost zúčastnit se konference "ASSOCIATION OF SOUTHEASTERN BIOLOGISTS", která se konala v Severní Karolíně.