Zpráva ze služební cesty Dubaj, Michal Hojdekr

V termínu 15. – 20. 3. 2022 se Michal Hojdekr zúčastnil služební cesty do Dubaje. Cesty se účastnil společně s dalšími zástupci vysokých škol, odborníky z oboru stavebnictví, dopravy a Smart Cities. Cílem této cesty byla mimo jiné účast na světové výstavě EXPO 2020, která je rozdělena na 3 hlavní sektory, a to Udržitelnost, Mobilitu a Příležitost. Oficiální návštěva české národní expozice, jejíž pavilon Czech spring se nachází v sektoru Udržitelnosti, byla naplánována tak, aby se stihla navštívit oficiální prezentace společnosti FENIX, která je společně se systémem S.A.W.E.R. vyrábějícím vodu ze vzduchu s využitím solární energie, jádrem českého pavilonu. O seznámení s jedinečnými prvky české expozice se postaral osobně generální komisař českého pavilonu, Mgr. Jiří František Potužník. Udržitelnost a společenská odpovědnost je v poslední době v prostředí vysokých škol silné téma. V kontextu těchto trendů budou poznatky, zkušenosti nabyté v průběhu služební cesty dále přenášeny do prostředí JU.