Zpráva ze služební cesty, Herákleion (Řecko)

Během 16.–21. října 2023 jsem navštívila Institut mořské biologie, biotechnologie a akvakultury v „Hellenic Centre for Marine Research“ v Řecku. Praktický trénink byl zaměřen především na inkubaci patogenů in vitro a jejich inaktivaci pro experimenty se stimulací imunitního systému ryb. Dále mi byl vysvětlen management dat, analýza a interpretace výsledků a související teoretické poznatky týkající se infekčních experimentů. S místními výzkumníky byly prodiskutovány možnosti budoucí spolupráce. A měla jsem i příležitost navštívit místní laboratoře a další vědecká oddělení zabývající se akvakulturou. Cesta byla finančně podpořena projektem Erasmus+.

marketa_recko2