Zpráva ze služební cesty, Německo, Baloch

Od 15. září do 15. prosince 2021 absolvoval Ali Asghar Baloch tříměsíční stáž na Katedře chorob a chovu ryb na Univerzitě veterinární medicíny v německém Hannoveru. Stáž byla podpořena z programu Erasmus+.

Stážista se během stáže seznámil s vědeckým zaměřením laboratoře i experimentálním zázemím. Stáž byla zaměřena zejména na rozšíření teoretických znalostí i praktických dovedností v oblasti chorobných stavů ryb. Mimo získávání znalostí se stážista účastnil aktuálně probíhajících výzkumných projektů a osvojil si některé pokročilé molekulární techniky.

Stážista by rád poděkoval Dr. Mikolaji Adamek a všem kolegům, kteří mu předali své znalosti i dovednosti a pomohli mu tak osobnostně i profesně se rozvíjet. Stážista by dále rád poděkoval vysílající organizaci za důvěru, která mu projevila svou důvěru tím, že mu dala tuto příležitost.