Zpráva ze služební cesty, Německo, Kovárník

Od 21. 6. do 22.6. jsem se účastnil konference Fellow ship of the data, která byla spolupořádána Elixir a Humboldtovou univerzitou. Konference proběhla v Erwin-Schrödinger-Zentrum, Berlin – Adlershof.

Toto setkání je specializovanou událostí zaměřenou na odborníky pracující s daty v oblasti life science, zahrnující různé role, jako jsou výzkumníci, správci dat, informatici, technici a další. Hlavním cílem události je rozvíjet silnou komunitu správy výzkumných dat a umožnit výměnu znalostí, spolupráci a networking. Zaměřuje se na sdílení zkušeností, ověřených metod a zkoumání různých přístupů přenosu nových poznatků. Včetně postupů založených na gamifikaci, což účastníkům umožní zlepšit školení v oblasti řízení dat v přírodních vědách. Tyto poznatky budou uplatněny v prostředí FROV JU a CENAKVA.