Zpráva ze služební cesty, Švédsko, Kifayatullah Mengal

Od 1. 11. 2021 do 30. 03. 2022 absolvoval Kifayatullah pětiměsíční stáž na katedře imunotechnologie, Lund University, Švédsko, s podporou programu Erasmus mobility internship program. Stážista byl během pobytu seznámen s vědeckým zaměřením laboratoře a experimentálním zázemím. Stáž byla zaměřena zejména na posílení znalostní základny a získání praktických dovedností v oblasti proteomiky. Stážista se podílel na probíhajících výzkumných projektech v laboratoři a naučil se techniky, jako je extrakce proteinů, příprava vzorků pro LC-MS / MS proteomiku pomocí manuálních a automatických protokolů založených na kuličkách a zpracování a analýza dat LC-MS / MS. Kromě toho stážista také úspěšně zpracoval a dokončil vzorky experimentů, které byly součástí jeho disertační práce. V rámci stáže se stážista také účastnil týdenních diskusí v laboratořích a probíhajícího výzkumu a experimentů. Stážista vyjadřuje upřímnou vděčnost svému nadřízenému DR. Fredrik Levander a kolegové, kteří ho naučili novým dovednostem a pomohli mu osobnostně i profesně se rozvíjet.

Jsem velmi vděčný vysílajícímu institutu a opravdu si vážím jejich důvěry, kterou mi projevili tím, že mi dali tuto příležitost.