Zpráva ze zahraniční cesty do Heraklionu (Řecko), Adámek

Ve dnech 8.-11.5. 2023 jsem byl pozván prorektorem Krétské univerzity (University of Crete) v Heraklionu prof. Michalisem Pavlidisem (vedoucím Dept. of Biology) abych přednesl v rámci výuky kurzu „Aquaculture, Environment and Society“ přednášky tematicky věnované chovu kapra („Principles of common carp rearing and pond aquaculture“). Mé prezentace sestávaly ze čtyř přednášek, zakončených zkouškou v průběhu tohoto týdne (zkoušející prof. Pavlidis). Dept. of Biology, který kurz zaštiťuje, se věnuje především fyziologii a welfare ryb a mořské hydrobiologii, proto jsem byl požádán o specifickou část věnovanou chovu kapra. Veškeré náklady spojené s cestou byly kompletně hrazeny přijímající stranou.