Zpráva ze zahraniční cesty, Itálie

Od 5. do 9. června 2022 jsme se (Vlastimil Stejskal, Markéta Prokešová, Hung Quang Tran) v italském Sorrentu zúčastnili konference s názvem „XX. Mezinárodní sympozium o výživě a krmení ryb za účelem precizní výživy a krmení ryb“. Akce zahrnovala mnoho výzkumných výstupů týkajících se požadavků na živiny, alternativních zdrojů, funkčních aditiv a kvality krmiv pro druhy živočichů chovaných v akvakultuře. Do tohoto tématického výzkumu jsme přispěli třemi výsledky výzkumu (dvě ústní prezentace přednesené Hung Quang Tranem a Markétou Prokešovou a jeden poster Vlastimila Stejskala). Dále byly prezentovány dva postery shrnující výsledky bilaterální spolupráce s Univerzitou v Chiang Mai (Thajsko) a Univerzitou v Padově (Itálie). Konference byla vynikajícím fórem pro výměnu zkušeností a informací a také pro růst kontaktů mezi výzkumníky působícími v oblasti výživy ryb. Za finanční podporu děkujeme Ministerstvu zemědělství ČR v rámci projektu NAZV QK1810296.