Zpráva ze zahraniční cesty Švédsko, Žlábek, Koubová, Vojs Staňová, Van Nguyen

Ve dnech 29. listopadu až 2. prosince 2021 jsme navšívili Švédskou univerzitu zemědělských věd (SLU) v Uppsale. Během návštěvy dvou oddělení “Department of Molecular Sciences a Department of Aquatic Sciences and Assessment” jsme si prohlédli analytické laboratoře, kterými nás provedli Dr. Galia Zamaratskaia, Dr. Ali Moazzami a Dr. Oksana Golovko. V rámci společných schůzek jsme prezentovali výsledky našich stávajících projeků, které se zabývají osudem farmak v prostředí. Naším cílem bylo také diskutovat témata budoucí spolupráce na projektech týkajících se analýz polutantů ve vodě, v půdě nebo ve tkáních vodních živočichů.