Zpráva ze zahraniční služební cesty – Exkurze se studenty NMgr. AT–ČR–SR 2. až 6. 5. 2022

Dne 2. až 6. května 2022 proběhla pětidenní exkurze studentů 1. roč. navazujícího magisterského studia v rámci předmětů Chov teplomilných druhů ryb, Chov studenomilných ryb a Rybniční akvakultury. Navštíveno bylo celkem 24 různých objektů, organizací a míst ve třech státech (AT, ČR, SR). Jednalo se o různé typy provozů, rybníky, rybí líhně, akvaponie, RAS, vzdělávací organizace, veřejná akvária a expozice, pstruhárny, zpracovny ryb, prodejny ryb, apod. Součástí programu byla i aktivní ochutnávka rybích specialit a produktů. Časový harmonogram i program exkurze se podařilo naplnit beze zbytku a jako bonus se nám podařilo být přítomní umělému výtěru hlavatky podunajské, což byl pro mnohé účastníky nezapomenutelný zážitek.

Realizace exkurze byla finančně podpořena programem Interreg v rámci projektu ATCZ221–Algae4fish (program v Rakousku a na jižní Moravě) a z fakultních zdrojů na výuku ÚAOV (ostatní lokace). Děkujeme!

Ing. Ján Regenda, Ph.D., prof. Ing. Jan Kouřil, Ph.D.