Zpráva ze zahraniční stáže v ICM-CSIC, Barcelona, Španělsko, Koushik Das

Moje stáž v ICM-CSIC byla inspirující cestou obohacenou vědeckým prostředím pulzující životem. Vlídný ústavní duch se stal pro mě význačným prožitkem. Učení se novým technologiím aplikovaným ve výzkumu chování živočichů zajistilo mi neocenitelné zkušenosti během mého pobytu v ICM-CSIC. Získat odborné znalosti v prográmu EthoVision XT vyvinutém pro zkoumání chování vodních organizmů (ryb a korýšů) bylo hlávním důrazem mé stáže v Barseloně. Tato dovednost otevřila nové horizonty v mém rozumění chování živočichů.

Získal jsem hlubší znalosti akademických konceptů prostřednictvím zučastnění se seminářů poskytováných ICM-CSIC komplexem. Dodatečně jsem rád sdělit, že naše spolupráce s Renewable Marine Resources laboratory v ICM-CSIC byla úspěšná. Naučil jsem se prográm matričního systému (El Temps a idTracker) sloužící pro analýzu cirkadiánných rytmů.

Chtěl bych vyslovit svoje upřímné poděkování naše Laboratoři Sladkovodních Ekosystémů, Fakultě Rybářství a Ochrany Vod a CENAKVA za poskytnutí teto neocenitelné příležitosti pro mě. Zkušenosti a znalosti nabýté během mé tříměsíčné stáže nepochybně zadaly směr mým budoucím úsilím.

Webové stránky: https://valeriosbra.wixsite.com/valesbra/people (spolupráce)