20. toxikologická konference

Ve dnech 24. a 25. srpna 2022 proběhla jubilejní 20. toxikologická konference pod názvem Toxicita a biodegradabilita odpadů a látek významných ve vodním prostředí, která se konala v přednáškovém sále FROV JU na MEVPISu ve Vodňanech. Konference se zúčastnilo 40 odborných a vědeckých pracovníků a bylo předneseno 21 referátů.

Tradiční součástí konference je od roku 2005 soutěž mladých vědců O cenu prof. RNDr. Vladimíra Sládečka, DrSc., do které se letos přihlásilo 9 soutěžících. Čtyřčlenná odborná komise složená z vědeckých pracovníků z FROV JU, VFU Brno, RECETOX Brno a ČZU Praha udělila první místo studentce doktorského studijního programu z Přírodovědecké fakulty JU Mgr. Martině Poncarové za příspěvek Akutní toxicita atorvastatinu a jeho fotoproduktů na třech úrovních potravního řetězce ve vodách. Druhé místo bylo uděleno Ing. Alžbětě Strouhové, studentce doktorského programu na naší fakultě a na třetí příčce se umístila Mgr. Petra Mikušová z RECETOXU Brno.