• Fakulta
  • Aktuálně

Byl zahájen 17. ročník talentového programu L’Oréal-UNESCO Pro ženy ve vědě

Cílem talentového programu L’Oréal-UNESCO Pro ženy ve vědě je finančně podpořit mladé vědkyně a usnadnit jim tím kariérní cestu ve vědecko-výzkumném prostředí. Přihlášky jsou již přijímány!

Do programu se mohou přihlásit vědkyně, které splňují tyto podmínky:

•  věk do 40 let (včetně),
  • dosažení titulu Ph.D. z oblasti neživé vědy (matematické vědy, aplikovaná fyzika, vědy o zemi) a vědy o živé přírodě (biologické a lékařské vědy, chemické vědy, ekologické vědy).

Pravidla jsou umístěna na www.prozenyvevede.cz.

Porota složená ze zástupců AV ČR za účasti zástupců společnosti L’Oréal a České komise pro UNESCO vybere tři talentované vědkyně, které získávají:

• 600 000 Kč, které si rozdělí a mohou použít přímo i nepřímo na podporu své kariéry.
  • Absolvování mediálního tréninku.
  • Možnost prezentace svého výzkumu v médiích v podobě rozhovorů.

Do letošního ročníku se mohou zájemkyně přihlašovat do 31. prosince 2022 pomocí platformy umístěné na www.prozenyvevede.cz.