FAO workshop, 08.-14.10.2023

Fakulta rybářství a ochrany vod JU pořádala pod záštitou FAO UN (Food and Argiculture Organization of the United Nations) v termínu 08.-14.10.2023 mezinárodní workshop s názvem „INLAND FISHERIES MANAGEMENT AND AQUATIC BIODIVERSITY CONSERVATION“.

Pestrý program pro 15 účastníků z 10 zemí zahrnoval tematické přednášky pracovníků výzkumného centra CENAKVA, Fakulty rybářství a ochrany vod JU, Hydrobiologického ústavu z Biologického centra Akademie věd ČR či České zemědělské univerzity. Program workshopu zahrnoval také praktické demonstrace (kryobanka, laboratoř zárodečných buněk, akvaponie), řadu exkurzí na rybochovná pracoviště a návštěvu vodní nádrže Římov, či prohlídku Českého Krumlova.

Tento vzdělávací seminář podpořený Ministerstvem zemědělství ČR byl zorganizován pro vzdělávací instituce, státní správu a profesní organizace s cílem podpory rozvoje udržitelného rybářství v regionu východní Evropy, Balkánu a blízkého východu. Workshop uskutečněný v prostorách fakultního Mezinárodního environmentálního vzdělávacího, poradenského a informačního střediska ochrany vod Vodňany (MEVPIS) byl součástí aktivit podpořených FAO UN.

minarikova_fao_logo