FAO workshop 2022

Fakulta rybářství a ochrany vod JU pořádala pod záštitou FAO UN (Food and Argiculture Organization of the United Nations) v termínu 06.-12.11.2022 mezinárodní workshop s názvem „Sustainable approaches to inland aquaculture and fisheries – advances in novel technologies“, kterého se zúčastnilo celkem 29 účastníků z 9 zemí.

Pestrý program zahrnoval tematické přednášky pracovníků výzkumného centra CENAKVA, které byly zaměřeny na moderní udržitelné technologie v rybářství. Aplikace nových technologií v oblasti automatického zpracování obrazu pak byly představeny zahraničními odborníky spolupracujícími na projektu AQUAEXCELL3.0. Program workshopu zahrnoval také praktické demonstrace (kryobanka, laboratoř zárodečných buněk, akvaponie), řadu exkurzí na rybochovná pracoviště a návštěvu Muzea lesnictví, myslivosti a rybářství Ohrada.

Tento vzdělávací seminář podpořený Ministerstvem zemědělství ČR byl zorganizován pro vzdělávací instituce, státní správu a profesní organizace s cílem podpory rozvoje udržitelného rybářství v regionu východní Evropy, Balkánu a blízkého východu. Workshop uskutečněný v prostorách fakultního Mezinárodního environmentálního vzdělávacího, poradenského a informačního střediska ochrany vod Vodňany (MEVPIS) byl součástí aktivit podpořených FAO v rámci programu Artisanal Fisheries 2022.

bez-nazvu

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Zátiší 728/II, 389 25 Vodňany Tel.+420 387 774 601 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České BudějoviceTel. +420 387 774 601 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1