• Fakulta
  • Aktuálně

Kandidát na funkci rektora Jihočeské univerzity představil své vize na shromáždění akademické obce

V úterý 7. listopadu 2023 se v souladu s harmonogramem vyhlášené volby na funkci rektora Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích na období 2024–2028 uskutečnilo představení kandidáta na funkci rektora JU, prof. Ing. Pavla Kozáka, Ph.D.

Po úvodním slovu JUDr. Rudolfa Hrubého, předsedy Akademického senátu JU, představil profesor Pavel Kozák přítomným členům akademické obce a zaměstnancům univerzity svou vizi naplňování rektorského úřadu. Následně odpovídal na dotazy přítomných.

Volba kandidáta na funkci rektora pro období 2024–2028 proběhne na zasedání Akademického senátu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, které se uskuteční 14. listopadu 2023 od 14 hodin.

Stručný životopis prof. Ing. Pavla Kozáka, Ph.D.:
Prof. Ing. Pavel Kozák, Ph.D., je český vědec a pedagog, který se specializuje na chov korýšů a měkkýšů. V současné době působí jako děkan Fakulty rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Narodil se v roce 1971 v Pacově. Vystudoval Zemědělskou fakultu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, kde získal v roce 1993 titul inženýra. V roce 2002 získal na téže univerzitě titul Ph.D., v roce 2009 dosáhl hodnosti docenta a profesorem v oboru Rybářství byl jmenován na Fakultě rybářství a ochrany vod JU v roce 2015.

Pavel Kozák je zkušeným lídrem, v letech 2009–2017 byl ředitelem Výzkumného ústavu rybářského a hydrobiologického ve Vodňanech a zároveň vedoucím Laboratoře etologie ryb a raků. Od roku 2009, kdy byla založena Fakulta rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity, až do roku 2013 působil jako proděkan pro vnější vztahy a následně roku 2017 se stal děkanem fakulty, kterým je dodnes.

Byl členem Akademického senátu Jihočeské univerzity, Mezinárodní vědecké rady fakulty a centra CENAKVA a vědeckých rad několika vzdělávacích či vědeckých institucí. Ministrem zemědělství byl jmenován členem Monitorovacího výboru OP Rybářství (MZe) a dalších komisí souvisejících s rybářstvím. Od roku 1998 je členem Mezinárodní astakologické organizace a od roku 2015 působí v jejím nejužším vedení. Je dlouholetým členem hodnotících panelů Grantové agentury České republiky a nyní předsedá hodnotícímu panelu Ekologie rostlin a živočichů.

Jako rektor chce moderní a konkurenceschopnou univerzitu, která bude transparentní v hospodaření, rozhodování a komunikaci s veřejností.

Pavel Kozák je ženatý, má tři děti a tři vnoučata. Ve volném čase se věnuje rybaření, cyklistice, četbě a přírodě.

kozak-2023