• Fakulta
  • Aktuálně

Nové video - TNA project Alphasperm „Bioenergetics of Tilapia sperm“

Filmový pohled na jeden z nejnovějších TNA projektů realizovaných v rámci Aquaexcel3.0. TNA projekt Alphasperm probíhal na ÚAOV FROV JU. Dr. Frank Pfennig z TUD Germany dlouhodobě zkoumá stabilní hierarchii samců tilapie nilské. Kombinace se zkušenostmi Dr. Deepali Rahi Roy z FROV JU v oblasti výživy a metabolismu rybích spermií a jejich měření vytváří slibnou a silnou výzkumnou spolupráci.

Krátké video ke stažení zde.

Projekt TNA se velmi dobře hodí pro mezinárodní výzkumnou spolupráci. Umožňuje vědcům vytvářet sítě a iniciovat společné přeshraniční výzkumné projekty. Dr. Frank Pfennig a Dr. Rahi Roy by rádi poděkovali projektu Aquaexcel3.0 za financování výzkumu. Projekt umožňuje přístup k technikám a vybavení, které by jinak nebyly možné. Dále přináší zkušenosti výzkumníkům, které mohou být uplatněny při realizaci dalších velkých projektů financovaných Evropskou unií.

Více informací k TNA naleznete na stránkách projektu https://aquaexcel.eu/.

Realizace TNA projektu byla plně financována z projektu Aquaexcel3.0.

deepali_aquaexcel3_0_col-01deepali_en_fundedbytheeu_rgb_pos