• Fakulta
  • Aktuálně

Vodňanské rybářské dny 2022 a Fakulta rybářství a ochrany vod JU

Fakulta rybářství a ochrany vod JU se jako tradiční spoluorganizátor zúčastnila 30. ročníku Vodňanských rybářských dnů a opět přinesla pestrý program.

Středisko MEVPIS Vodňany otevřelo rybářské dny na fakultě už ve čtvrtek 25. 5. 2022 vzdělávacími programy „Bariéry v řekách i v myslích“. Celé dopoledne bylo tudíž zaměřeno na environmentální témata a informace související s problematikou migrace ryb a Světovým dnem migračních druhů ryb. Velké dík patří zvláštnímu hostovi Pavlovi Vránovi z Českého rybářského svazu, který studenty provedl úskalími spojenými s migrací ryb a lidskou činností v přírodě. Odpoledne jsme navázali programem pro veřejnost a slavnostně jsme otevřeli nový „Park 6 elementů“ před budovou MEVPISu. V podvečer už byl připraven mix vědeckých a uměleckých akcí – „FROVsvětu“, „Caviar slam“ a „Líheň“ (originální světelná projekce, spojení hudebního a vizuálního umění).

Pátek i sobota se na MEVPISu opět nesly v duchu vzdělávání, kdy k osvětě o migraci přibyla i řada interaktivních činností. Návštěvníci měli nejen možnost navštívit workshopy a technicko-vědecké aktivity připravené českobudějovickým Objeváriem, ale i se podílet na tvorbě třináctimetrového úhoře či malovat graffiti, které je poslední novinkou v areálu MEVPISu. Jako každý rok jsme přivítali i nespočet lidí na Výzkumném ústavu rybářském a hydrobiologickém FROV JU, kteří se přišli podívat na další pracoviště fakulty v rámci sobotního Dne otevřených dveří.

Celkem v rámci VRD 2022 na fakultu zavítalo více než 2 000 lidí a tak nezbývá, než poděkovat všem organizátorům, spolupracujícím subjektům, projektu Norských fondů za finanční podporu a v neposlední řadě zaměstnancům fakulty, kteří veřejnost seznámili s ukázkami své práce.