Vyjádření JU k útoku na FF UK

S velikou lítostí sledujeme zprávy o tragickém útoku na Filozofické fakultě UK. Vyjadřujeme studentům a kolegům z Univerzity Karlovy naši plnou podporu. Tento bezprecedentní útok na lidské životy nemá ve svobodné společnosti místo.

“Dnešní ničím neomluvitelný čin, o to hůře, že se stal na půdě univerzity ve středu Evropy, je pro mne obrovským šokem. Soucítím se všemi, kterých se tato situace dotýká, a věřím v brzké uzdravení raněných. Nejvíce však myslím na všechny oběti dnešní tragédie a vyjadřuji upřímnou soustrast jejich rodinám.“

Bohumil Jiroušek
rektor Jihočeské univerzity

Zdroj foto: https://www.vysokeskoly.cz/katalog-vs/univerzita-karlova/filozoficka-fakulta/147