World water run a Den vody 2023

Fakulta rybářství a ochrany vod JU připravila na letošní březen velké oslavy Světového dne vody.

První akcí spojenou se Dnem vody byl tzv. FROVběh, neboli World water run, který probíhal od 16. do 22. 3. 2023. Do této celosvětové výzvy jsme se jako fakulta zapojili už potřetí a podpořili jsme tak nejen zdravý pohyb, ale i šíření důležitých informací o stavu vody na planetě. Jako tým jsme letos uběhli a ušli plánovaných 400 km a můžeme být právem hrdí na zapojení nejen našich zaměstnanců, ale i dalších z řad široké veřejnosti.

Druhou akcí pak byla samotná oslava Dne vody v pátek 24. 3. 2023, které se zúčastnilo zhruba 150 osob. Krásný a bohatý program pro rodiny s dětmi byl připraven v celém areálu fakultního vzdělávacího střediska MEVPIS Vodňany. Účastníci měli možnost procházet se mokřadem suchou nohou, přilákat chřástala, nakrmit rosnatku, pomoci bobrovi se stavbou, utéct Jóžinovi či zachránit Bludičku. Rovněž bylo možné pohladit si hady, které přišli ukázat studenti Střední rybářské školy a VOŠ VHE Vodňany, podívat se do mikroskopického světa, vyrobit si vlastní žabku, nebo si jen dát kávu či zákusek z Kávarny a čajovny U Lípy a prohlédnout si výtvarná díla žáků ZUŠ Vodňany pod vedením Gabriely Valentové. Akce se konala za podpory fondů EHP a Norska, program CZ_ENVIRONMENT v rámci projektu: OBJEVOVAT A CHRÁNIT: Ohrožené světy vodních ekosystémů a jejich biodiverzity, č. 3201400019.

Obě akce se velmi zdařily. Tímto si dovolujeme velice poděkovat zaměstnancům a spřáteleným organizacím za po pomoc při přípravě i průběhu akcí a všem návštěvníkům a lidem zapojených do „běhu pro vodu“ za jejich účast. Budeme se na Vás těšit zase příště, třeba při Vodňanských rybářských dnech 18.–20. 5. 2023.

nf-sfzp-cr-heslo-rgb_a4