Země živitelka 2023

24.–29. 8. 2023 proběhl 49. ročník tradiční výstavy Země živitelka, tentokrát s podtitulem Na cestě k udržitelnosti.

Země živitelka je jedinou výstavou u nás, která zahrnuje celý zemědělsko-potravinářský sektor. Tradičně je zastoupena zemědělská technika a služby pro zemědělství, rostlinná a živočišná výroba, potravinářství, technologie, lesní a vodní hospodářství, ekologické zemědělství, myslivci, rybáři, včelaři i drobní chovatelé. Chybět tudíž nemohl ani společný stánek Fakulty rybářství a ochrany vod JU a Fakulty zemědělské a technologické JU, ve kterém se návštěvníci mohli nejen dozvědět nepřeberné množství informací o fakultách a jejich zaměření a výzkumu, ale mohli i ochutnat např. rybí polévku či Čtyrák, pivo z minipivovaru FZT JU. Děkujeme všem, kteří nás navštívili a pozitivně kvitovali aktivity fakult, resp. univerzity.

Výstava se tradičně nesla i v duchu nejrůznějších setkání a jednání. Děkan FROV JU prof. Ing. Pavel Kozák, Ph.D. měl mimo jiné možnost diskutovat s  ministrem zemědělství Mgr. Markem Výborným, ministrem životního prostředí Mgr. Petrem Hladíkem, 1. místopředsedkyní poslanecké sněmovny Ing. Věrou Kovářovou, předsedou zemědělského výboru PS Ing. Michalem Kučerou, poslankyní Mgr. Ing. Pavlou Pivoňka Vaňkovou a poslanci Tomášem Dubským a Ing. Janem Bartoškem.

Součástí Země živitelky bylo i předání ocenění mimořádných výsledků výzkumu a experimentálního vývoje za rok 2023, které z rukou pana ministra převzal i náš kolega Ing. Martin Prchal, Ph.D. (celou aktualitu naleznete zde).

Děkujeme organizátorům výstavy za pozvání a umožnění naší účasti, týmu FROV JU vedenému Ing. Václavem Nebeským, Ph.D. a Ing. Janem Kašparem za perfektní prezentaci fakulty a všem návštěvníkům za zastavení se v našem stánku a milá slova.

Fotogalerie

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Zátiší 728/II, 389 25 Vodňany Tel.+420 387 774 601 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České BudějoviceTel. +420 387 774 601 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1