Reportáž ze služební cesty do polského Gdaňsku

Vědci a Ph.D. studenti z Laboratoře fyziologie reprodukceLaboratoře intenzivní akvakultury, Laboratoře zárodečných buněk a Laboratoře molekulární, buněčné a kvantitativní genetiky se ve dnech 20.–23. září 2022 zúčastnili konference 8th International Workshop on the Biology of Fish Gametes. Této konference se zúčastnilo mnoho delegátů, vědeckých výzkumníků a začínajících badatelů a podělili se o své znalosti a výzkumné poznatky v oblasti biologie rybích gamet prostřednictvím ústních a posterových prezentací. Dva Ph.D. studenti naší fakulty, Mgr. Rigolin Nayak a M.Sc. Essaikiammal Sodalai Muthu Konar, získali první ceny v ústních a posterových prezentacích. Gratulujeme jim!

Pro všechny studenty byla uspořádána přátelská akce nazvaná „Student's Reception“, kde mohli diskutovat o svém výzkumu. Exkurze na hrad Malbork, po níž následovala slavnostní večeře a středověká hudba, učinila výlet ještě zábavnějším.

Ústní prezentace: Sergii Boryshpolets, Yu Cheng, Borys Dzyuba, Linan Gao, Ievgeniia Gazo, Vitaliy Kholodnyy, Rigolin Nayak, Rafael Henrique Nobrega, Azadeh Mohagheghi Samarin, Mujahid Ali Shah, Swapnil Gorakh Waghmare

Posterové prezentace: Sergii Boryshpolets, Vicktorya Dzyuba, Ganna Fedorova, Essaikiammal Sodalai Muthu Konar, Alexandra Krasilnikova, Azin Mohagheghi Samarin, Anatolii Sotnikon, Songpei Zhang

Napsali: Essaikiammal S.M. Konar a Linan Gao