Setkání rybářů na Slovensku

Dne 29. června 2023 jsem se zúčastnil semináře pořádaného Združením chovateľov rýb na Slovensku, v Trnavej Hore (Žiar nad Hronom). Na celostátním setkání Slovenských rybářů jsem přednesl na pozvání organizátorů dva příspěvky, popisující situaci v ČR. První příspěvek se týkal rybářského školství v ČR (učňovské, středoškolské a vysokoškolské), ve kterém jsem se zaměřil na možnosti vzdělávání, publikací, vědy a spolupráce, v rámci naší fakulty. V rámci představení fakulty byla nabízena odborná literatura z fakultní produkce (knihy, metodiky, plakáty…). Druhý příspěvek byl věnován inovacím realizovaným v rámci fakulty v předchozím programovacím období OP Rybářství. Představena byla filozofie inovativních projektu, princip jejich fungování i řešená témata. Zazněla rovněž nabídka ke spolupráci v rámci této oblasti i se Slovenskými chovateli ryb. V rámci tohoto příspěvku byla rybářské veřejnosti připravena ochutnávka několika vybraných rybích výrobků – paštik a lančmítu vyrobených na základě receptur vyvinutých fakultou. Naše prezentace opravdu zaujala a zachutnala. V rámci pracovní cesty proběhlo rovněž několik jednání o možnosti praxe našich studentů na vybraných rybářských provozech na Slovensku.

Napsal: J. Regenda