Workshop: Výzkum okřehku a jeho aplikací pro cirkulární bioekonomii v Irsku, Stejskal

Od 8. června do 12. června 2023 jsem vykonal služební cestu na University College Cork, abych se zúčastnil workshopu: Výzkum okřehku a jeho aplikací pro cirkulární bioekonomii v Irsku. Byl jsem pozván, abych přednesl prezentaci nového multitrofického konceptu pro chov ryb a produkci okřehku. V Irsku je zájem o výzkum a aplikace okřehku motivován silnou snahou o přechod k cirkulárnímu biohospodářství, kde se odpad využívá jako zdroj. V důsledku toho byl na workshopu kladen velký důraz na využití okřehku jako nástroje pro sanaci a zhodnocení odpadních vod a pro produkci bílkovin. Workshop byl velmi úspěšný v tom, že přivedl klíčové zainteresované strany (akademickou a produkční sféru), stejně jako národní a mezinárodní odborníky, aby společně prodiskutovali mnoho otázek týkajících tohoto tématu. Po workshopu s následovala diskuse o možnostech přípravy projektu zaměřeného na využití okřehku jako prvku v cirkulární ekonomice.

Úplný odkaz na zprávu UCC z workshopu je uveden zde.